همشهری آنلاین: مجمع تشخیص مصلحت شرایط رای دهندگان، نامزد‌ها و تبلیغات انتخاباتی را تصویب کرد.

محمد هاشمی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با مهر گفت، این مجمع شنبه (15 اسفند) در بررسی سیاست‌های کلی انتخابات "شرایط انتخاب کنندگان وانتخاب شوندگان" و "چگونگی تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی" را با رای اکثریت قاطع اعضا به تصویب رساند.

محمد هاشمی درباره جزئیات بررسی سیاست های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: در جلسه قبل مجمع بررسی سیاستهای کلی قانون انتخابات پس از چندین جلسه بررسی درکمیسیون ذیربط به صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت نظام آمد و در مورد ضرورت و یا عدم ضرورت بررسی اصلاح قانون انتخابات کشور بحث شد.

وی افزود: در آن جلسه عده زیادی از اعضای مجمع بر ضرورت بررسی اصلاح قانون انتخابات کشور تاکید داشتند در حالیکه عده دیگری از اعضا بدلیل شرایط فعلی کشور معتقد بودند که بررسی اصلاح قانون انتخابات کشور به تاخیر بیافتد، که در پایان جلسه گذشته مجمع، رای گیری انجام شد و با اکثریت قاطع بررسی اصلاح قانون انتخابات به تصویب اعضا مجمع رسید.

رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  در ادامه با اشاره به جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در جلسه امروز مجمع نیز بحث کلیات اصلاح قانون انتخابات کشور مطرح  و گزارشی از تغییر قانون انتخابات کشور ارائه شد.

وی با اعلام اینکه طبق این گزارش از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون 42 بار قانون انتخابات تغییر کرده است ، گفت: نظر اعضای مجمع در این جلسه بر این بود که قانون انتخابات کشور به گونه‌ای تدوین شود که هرساله در معرض تغییر قرار نگیرد و از ثبات لازم برخوردار شود.

هاشمی با اشاره به اینکه در جلسه امروز کلیات اصلاح قانون انتخابات کشور در چند محور ازجمله موضوعات "شرایط انتخاب کنندگان وانتخاب شوندگان" و " چگونگی تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی " با رای اکثریت قاطع اعضای مجمع به تصویب رسید، اعلام کرد: از جلسه آینده مجمع وارد جزئیات اصلاح قانون انتخابات خواهد شد.

کد خبر 102849

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز