مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: طبق آخرین تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای بررسی طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش، دوره پیش دانشگاهی از نظام آموزشی کشور حذف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حمیدرضا مخبر دزفولی گفت: در آخرین نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی که شب گذشته برگزار شد، پیشنهاد بازنگری در مقاطع و دوره‌های تحصیلی نظام آموزش و پرورش مورد بررسی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با چگونگی و شکل ساختار تحصیلی نظام آموزش و پرورش گفت: در صورت تصویب نهایی موضوع، دوره‌های تحصیلی نظام آموزش و پرورش به یک دوره شش ساله و دو دوره سه ساله تقسیم می‌شود که مقرر شد کمیته‌های تخصصی ظرف مدت سه ماه برنامه‌ریزی، کارشناسی و سازکارهای لازم در این زمینه را برای بررسی و تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

همچنین در این نشست، دکترمحمدعلی زلفی گل به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با اتفاق آرای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دانشگاه بوعلی سینای همدان انتخاب شد.

تصویب بخش‌های دیگری از سیاست‌ها، ‌اهداف و ضوابط نشر کتاب و حذف دوره پیش‌دانشگاهی از ساختار نظام آموزش و پرورش کشور از جمله دیگر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه بود.

کد خبر 101751

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار