همشهری‌آنلاین: انجمن جانورشناسی لندن (ZSL) برنامه جانبی ویژه‌ای را برای تلفن همراه آیفون توسعه داده است که به کاربران اجازه می‌دهد لحظه‌های زندگی حیوانات حیات وحش را با سرعت بالایی شکار کند.

این برنامه جانبی رایگان ویژه آیفون این امکان را فراهم می‌کند که کاربر عکسهایی را که از حیوانات کمیاب دنیای وحش و از زیستگاه طبیعی آنها گرفته می‌شود در زمان واقعی مشاهده کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.

به گزارش مهر، این نرم افزار که Instant Wild (وحش فوری) نام دارد با هدف حساس کردن افکار عمومی نسبت به شناسایی گونه‌های نادر و یا هنوز شناسایی نشده توسعه یافته است.

در این پروژه، شبکه‌ای از دوربین‌های عکاسی و وبکم ایجاد شده است که در زیستگاه‌های گونه های در معرض خطر نصب شده‌اند.

این دوربین‌ها که در مناطق وحش کشورهای کنیا، سریلانکا، مغولستان و انگلیس قرار گرفته اند مجهز به دستگاهی هستند که با اولین حرکت گونه در مقابل دوربین به طور خودکار فعال می شوند و می توانند تصاویر را از طریق این برنامه جانبی به آیفون ارسال کنند.

براساس گزارش وایرد نیوز، به این ترتیب کاربران این امکان را می‌یابند که بر روی حضور گونه‌های نادر ساکن سرزمین‌های کمتر شناخته شده تحقیق کنند و حتی نتایج کار خود را برای بررسی بیشتر به کارشناسان انتقال دهند.

برچسب‌ها

۲۸ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۱