دوشنبه ۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: شرکت اپل تا سال آینده تلویزیون هوشمندی را وارد بازار خواهد کرد که می‌تواند صدای کاربر خود را شنیده، حرکات او را دیده و تمامی آنها را درک کند.

itv

به گزارش مهر، سابقه فریاد کشیدن بر سر تلویزیون را خیلی‌ها دارند، به ویژه زمانی که گوینده تلویزیون از هر قشری که هست، به صورت یکنواخت و بدون توقف در حال حرف زدن باشد.

اما به لطف تلویزیونهای جدید از این پس کاربران باید مواظب باشند در هنگام عصبانیت به تلویزیونهای خود چه می‌گویند یا چه عکس‌العملی در برابر برنامه‌های تلویزیون از خود نشان می‌دهند. زیرا شرکت اپل در حال ساخت تلویزیون جدیدی به نام iTV است که نه تنها می‌تواند آنچه کاربرش فریاد می‌زند را بشنود، بلکه حرکات او را نیز دیده و آنها را درک می‌کند.

به گفته یکی از تحلیل گران تکنولوژی در آمریکا، این فناوری تعاملی به احتمال زیاد در اواخر سال آینده به بازار خواهد آمد. چنین کاربردهایی را در حال حاضر در کنسولهای Xbox نیز می‌توان مشاهده کرد اما تلویزیونی که توسط اپل ساخته می‌شود از کارایی‌های بیشتری برخوردار است.

تلویزیون جدید دسترسی به فیلمهای موجود در اینترنت و تماشای آنها را ساده‌تر خواهد کرد و به این شکل رقابتی شدید با شرکتهای تلویزیونی از قبیل BskyB به وجود خواهد آمد. گمانه زنی‌ها درباره برنامه اپل برای ساخت تلویزیون جدید پس از مرگ استیو جابز قوی‌تر شد زیرا در بیوگرافی از وی نقل شده که قصد دارد تلویزیون یکپارچه‌ای را تولید کند که استفاده از آن بسیار ساده است. جابز در بیوگرافی اش گفته است: این تلویزیون با تمامی ابزارها و با iCloud سازگار است. از ساده‌ترین سطح مشترک کاربری که بتوانید تصور کنید برخوردار است. بالاخره توانستم آن را بسازم!

بر اساس گزارش دیلی میل، در ماه اکتبر مشخص شد که دفتر ثبت حق امتیاز آمریکا جزئیاتی از کنترل پردازشگر ویدیویی زمان حقیقی که از حرکات اشاره‌ای استفاده می‌کند را دریافت کرده است. از این اشاره ها می توان در ویرایش فیلمهای ویدیویی و یا انتقال تصاویر از تلویزیون به تلفن استفاده کرد. همچنین فناوری جدید صوتی که در آی-فن 4s به کار گرفته شده نیز می تواند در تلویزیون جدید به کار گرفته شود.

کد خبر 152497
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز