همشهری آنلاین: شرکت معماری روسی "رمی استدیو" طرح ساخت زیست- کره‌ای را ارائه کرده است که می‌تواند بر روی آب نیز معلق شده و در برابر شرایط دشوار و متغیر اقیانوسی و زمینی کاملا مقاوم باشد

این هتل- کشتی به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند در برابر توفان، امواج جزر و مد و بالا رفتن سطح آب اقیانوس‌ها در کنار پدیده‌های مخربی از قبیل زلزله و دیگر فجایع طبیعی از خود مقاومت نشان دهد.

این هتل می‌تواند بر روی آب نیز شناور شده و بر روی سطح آب با عملکردی کاملا مستقل، محیطی پایدار و پاک و سبز را برای مهمانان و ساکنان خود فراهم آورد، ساکنانی که احتمالا هرگز نباید این هتل را ترک کنند!

این طرح که معماری آن از صدف‌ها الهام گرفته شده است از یک سیستم ویژه تحمل بار برخوردار است که با توزیع متناسب وزن، آن را در برابر زمین لرزه‌ها مقاوم می‌کند، در حالی که چارچوب‌های از پیش ساخته، امکان ساختن سریع و ساده این ساختمان‌های صدفی شکل را فراهم می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، باغ‌های داخلی این ساختمان‌ها با ایجاد فضای گلخانه‌ای و ذخیره کافی نور روز به منظور مصرف در اتاق‌های این هتل مناظر شگفت انگیزی را برای ساکنین به وجود می‌آورد. در ساخت این هتل از سلول‌های خورشیدی، سیستم جمع آوری آب باران و پنجره‌های خود تمیز شونده نیز استفاده خواهد شد.

جدا از ویژگی‌های سبز این هتل، به نظر می‌آید طراحی شگفت انگیز آن از فیلم‌های علمی تخیلی برگرفته شده است و از آنجایی که شرکت "رمی استدیو" این طرح را با همکاری اتحادیه بین‌المللی معماری و به عنوان بخشی از برنامه "معماری برای بقا در هنگام فجایع طبیعی" ارائه کرده است، امید می‌رود رو به وخامت گذاشتن گرمایش جهانی به حدی نرسد که بشر به استفاده از چنین هتل‌هایی نیاز پیدا کند.

برچسب‌ها

برچسب‌ها

۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۱