همشهری‌آنلاین: یک شرکت ایتالیایی با هدف حساس کردن شهروندان به جمع آوری زباله‌ها و حفظ سواحل دریاها اولین هتل دنیا با استفاده از زباله های جمع آوری شده از سواحل تفریحی اروپا را ساخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، این هتل که به مناسبت روز جهانی محیط زیست در 5 ژوئن گشایش می‌یابد با استفاده از زباله‌هایی ساخته شده است که از برخی سواحل تفریحی اروپا جمع آوری شده اند. این هتل عواقب بی احترامی به محیط زیست را نشان می‌دهد و از شهروندان دعوت می‌کند که مراقب سواحل دریاها باشند.

پروژه اولین هتل ساخته شده از زباله‌ها که Save the Beach (ساحل را نجات بده!) نام دارد از سال 2008 آغاز شد. این ساختمان در سواحل نزدیک رم ساخته شده است. این هتل از 3 تا 6 ژوئن 2010 قابل استفاده است. Save the Beach یک ساختمان دو طبقه است که گنجایش 10 نفر را در هر شب دارد.

به دلیل محدودیت ظرفیت و مدت زمان استفاده از این هتل، شرکت سازنده آن رقابت‌هایی را برگزار کرده است و کسانی که بتوانند بهترین دلایل ساخت این هتل را ارائه کنند می‌توانند یک شب در آن اقامت کنند.

طراح و ایده‌پرداز این هتل زباله‌ای که HA Schult نام دارد در این خصوص توضیح داد: پروژه این هتل نمادین بسیار مهم است چرا که نشان می‌دهد ما در عصری با انبوه زباله‌ها زندگی می‌کنیم و میلیون‌ها تن زباله را در تمام دنیا تولید می‌کنیم. آیا ما واقعا از زمین خود چه می‌خواهیم؟  این سئوالی است که مثل یک هشدار در گوش ما صدا کرده و ما را وادار می‌کند که به آن فکر کنیم.

براساس گزارش آنسا، بنیاد آموزش محیط زیست و برنامه پرچم آبی برای محافظت و بهبود دریاها و سواحل قصد دارند حداقل یک ساحل اروپایی را در سال نجات دهند و با این هدف در هر سال یک هتل زباله‌ای را در یکی از این سواحل ایجاد می‌کند.

کد خبر 108527

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار