همشهری‌آنلاین: تظاهرکنندگان در لندن در حالی که تظاهرات در اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه‌ها در شهرهای انگلیس ادامه دارد، با پلیس این شهر به زد و خورد پرداختند

به گزارش واحد مرکزی خبر از لندن، شهرهای گوناگون انگلیس از قبیل سوانزی، ادینبورو، منچستر و لندن شاهد برگزاری تظاهرات هزاران نفری دانش آموزان، دانشجویان، والدین آنان و نیز استادان دانشگاه‌ها است که به سه برابر شدن شهریه دانشگاه‌ها معترضند.

 

تظاهر کنندگان در لندن در حالی که تلاش می‌کردند از حلقه محاصره پلیس این شهر خارج شوند به درگیری با پلیس پرداختند که در این زد و خورد تاکنون، یک افسر پلیس مصدوم و به بیمارستان اعزام شده است.

نیروهای پلیس با استفاده از نرده های فلزی و باتوم، در تلاشند معترضان را مهار و به مسیرهای مورد نظر هدایت کنند. این در حالی است که تظاهر کنندگان با پرتاب ترقه، رنگ، چوب و بطری، به حملات پلیس پاسخ می دهند.

تظاهر کنندگان در لندن که شماری از آنان از شهرهای نزدیک از قبیل برایتون برای شرکت در آن آمده اند،علیه دولت و احزاب لیبرال دموکرات و محافظه کار شعار می دهند.

شبکه‌های تلویزیونی انگلیس نیز اخبار و گزارش‌های مربوط به این تظاهرات را پخش می‌کنند.

امروز قرار است مجلس انگلیس، طرح دولت را برای افزایش شهریه دانشگاه‌ها از سه هزار پوند به نه هزار پوند، بررسی و درباره آن رای گیری کند

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

برچسب‌ها

۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۷