همشهری آنلاین: اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا، عصر چهارشنبه با مقام معظم رهبری دیدار کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا، حرکت علمی در کشور را نیاز فوری و ضروری دانستند و بر رسالت خطیر جوانان در «کسب علم» و «مجاهدت و تلاش در راه خدا» برای عبور از یک گردنه عظیم تاریخی تاکید کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حرکت صحیح و درست اتحادیه انجمن‌های اسلامی در خارج از کشور، این اتحادیه را شجره‌ای طیبه و نهادی جوان و مؤمن دانستند و تصریح کردند: نهادینه کردن علم در کشور موثرترین راه برای رسیدن به آرمان‌هایی است که نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک حرکت عظیم با اهدافی بسیار والا و ارزشمند به دنبال آن است.

رهبر انقلاب اسلامی نظام حاکم بر جهان را ناعادلانه توصیف کردند و افزودند: در دنیای امروز، انسان در فرهنگ و نظامهای غلط و در تبعیض و بی‌عدالتی محصور بوده و بی‌عدالتی یک رسم حاکم بر جهان و جزو ذات و طبیعت نظام سرمایه داری غربی با شعار لیبرال دموکراسی است.

ایشان به تلاش جمهوری اسلامی برای ایجاد نظم عادلانه جهانی اشاره و اظهار امیدواری کردند: بتوان پرچم عدالت را در سطح جهان بالا برد و نیروی عظیم مردمی را زیر این پرچم جمع کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، دو هدف عمده در این راه را «ایجاد و ساخت یک نمونه و نظام عادل» و «معرفی و نشان دادن آن نظام» برشمردند و تصریح کردند: در ایجاد و معرفی این نظام اسلامی، علم، ایمان، همت و توانایی روحی و جسمی لازم است که این ویزگیها در جوانان کشور وجود دارد.

رهبر انقلاب اسلامی، حفظ ایمان و استقامت را برای حرکت در این راهِ دشوار و سخت با وجود هواهای نفسانی، انگیزه‌ها و خواسته‌های گوناگون لازم دانستند و خاطرنشان کردند: پیمودن خط مستقیم با ملاحظه تمام و زاویه پیدا نکردن، معنای استقامت است که به مجاهدت و بصیرت نیاز دارد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به انحراف و زاویه پیدا کردن برخی افراد در داخل کشور تصریح کردند: اگر این مسأله اتفاق نمی‌افتاد و عده ای وسط راه، سست عنصری نشان نمی‌دادند  امروز وضع کشور در زمینه‌های مادی و معنوی خیلی بهتر بود اما همانگونه که بارها تأکید شد و واقعیتهای جامعه نیز نشان می‌دهد هر مقدار ریزش بود دو برابر آن رویش وجود دارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای به اظهارات برخی سیاستمداران دنیا درخصوص اغتشاشات روز عاشورا در تهران، اشاره کردند و اینگونه اظهارات را ناشی از «خباثت‌ها و خود مهره شدن در جهت  تغییر حقایق و واقعیتها» و «تأثیرپذیری از رسانه‌های صهیونیستی و بیگانه دنیا» بیان کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین جواد اژه‌ای نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن ارائه گزارشی با اشاره به برگزاری چهل و چهارمین نشست این اتحادیه در تهران گفت: این نهاد از مجموعه‌هایی است که در طول این سالها با حاکمیت گرایش‌های مختلف از هرگونه تجزیه و تفرقه فاصله داشته است و با پیروی از خط امام خمینی (ره) و ولایت فقیه همچنان با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.

همچنین دبیر اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا گفت: اعضای این اتحادیه با عشق به امام راحل (ره) و ولایت فقیه به گونه‌ای در این مسیر حرکت می‌کنند که بتوانند به آن اقتدار معنوی و شکوه علمی که خواست نظام جمهوری اسلامی  است برسند.

کد خبر 98406

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی