سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تأثیر نمره 2درس عمومی و2درس اختصاصی در نتیجه آزمون سراسری سال 90 خبر داد

به گزارش واحد مرکزی خبر، کامران دانشجو روز سه‌شنبه 3 آذر در جمع خبرنگاران درباره قانون حذف آزمون سراسری گفت: در مورد حذف آزمون سراسری به این جمع بندی رسیدیم که حذف کامل کنکور در سال90 قابل اجرا نیست و باید3سال تمدید شود.

وی افزود: همچنین مقرر شده است برای کنکور سال90 در چند رشته امتحانات2درس عمومی و 2درس اختصاصی به صورت سراسری برگزار و نمره آنها در کنکور90 تأثیر داده شود.

وزیر علوم با بیان این که آزمون سراسری سال 89 هیچ تغییری نسبت به امسال نخواهد داشت گفت: برای کاهش اضطراب داوطلبان پیشنهاد دادیم که تا سال حذف کنکور، کنکور را به صورت 2 یا 3 بار در سال یا فصلی برگزار کنیم که البته مجلس شورای اسلامی در حال کار کارشناسی برای این پیشنهاد است.

وی افزود: با ستاد کل نیروهای مسلح نیز جلسه‌ای داشتیم و در ارتباط با کنکور کاردانی مذاکراتی صورت گرفت تا بحث سربازی برای شرکت در مقطع کاردانی حل شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به پرسشی درباره ممانعت از تحصیل دانشجویان ایرانی در برخی دانشگاه‌های خارج از کشور گفت: این موضوع جدیدی نیست و دنیای غرب در برخی رشته‌ها مانع تحصیل دانشجویان مسلمانان می‌شود اما ما ضرر نمی‌کنیم.

وی همچنین درباره جلوگیری از جعل و فروش مدارک دانشگاهی نیز گفت: گزارش‌هایی که در این زمینه به ما منعکس شود پی‌گیری و اگر خلافی صورت گرفته باشد بر اساس قانون برخورد می‌کنیم. 

کد خبر 96030

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز