در پی ممانعت از خروج 3 تن از هنرمندان برای حضور در مجامع بین‌المللی طی یک ماه گذشته و به نتیجه‌نرسیدن درخواست مدیرعامل خانه سینما مبنی بر حل شدن این موضوع، روسای 9 تشکل صنفی طی نامه‌ای سرگشاده از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار پیگیری و حل این معضل شده و اقدامات آتی اعضای خود را بر پایه اقدام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منوط کرده‌اند.

در بخش‌هایی از این نامه‌ خطاب به محمد حسینی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: در حالی که پیگیری و رسیدگی به چنین اموری به‌طور طبیعی وظیفه‌ وزارت متبوع جنابعالی است و حسب سنت معمول در گذشته نیز بدان اهتمام می‌شد.

اینک سکوت تام و تمام آن وزارت را چگونه می‌توان تعبیر کرد؟ آیا جنابعالی هم چون معاونت سینمایی محترم معتقدید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها در زمینه‌های فرهنگی و هنری مسئول هنرمندان است و در زمینه‌های قضایی و امنیتی مسئولیتی ندارد؟! آیا واقعاً اتهامات قضایی متوجه همکاران ماست؟

صنوف سینمایی تا‌کنون با خویشتنداری از دست زدن به هر اقدامی در قبال این بی‌رسمی‌ها و بی‌قانونی‌ها خودداری کرده‌اند و منتظر واکنش جنابعالی مانده‌اند؛ این در حالی است که همکاران ما، چهره‌های شاخص سینمای ملی ایران هنوز بین شعب وزارت اطلاعات و دادگاه انقلاب سرگردانند، بی‌آنکه علت واقعی توقیف گذرنامه هایشان را بدانند.

کد خبر 94837

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار