همشهری آنلاین: پلیس بغداد پنج شنبه اعلام کرد بر اثر بمب گذاری‌های انتخاری و شلیک خمپاره به شهرک صدر در بغداد دست کم 145 نفر کشته و 238 نفر زخمی شدند.

به گزار ش آسوشیتد پرس انفجارهای زنجیره‌ای بمب ها و شلیک خمپاره ها ساعت سه بعد از ظهر با انفجار یک بمب در بازار میوه شهرک صدر که 10 کشته بر جای گذاشت، آغاز شد. در این انفجارها سه خودروی بمب گذاری شده در فاصله 15 دقیقه منفجر شدند و در عین حال دو خمپاره به منطقه شلیک شد.

گزارش ایرنا
ایرنا هم در این باره به نقل از پلیس بغداد گزارش داد: حوالی ساعت ‪ ۱۴‬روز پنجشنبه سه خودرو در فاصله نزدیک از هم منفجر و چندین قبضه گلوله خمپاره به شهرک شیعه‌نشین صدر اصابت کرد.به گزارش ایرنا مجروحان این سلسله انفجارها به بیمارستان امام علی (ع) واقع در شهرک صدر انتقال یافته‌اند.

همچنین صبح پنجشنبه نیروهای آمریکایی و عراقی در عملیات مشترکی به شهرک صدر در بغداد حمله کردند و چهار نفر را کشته و پنج نفر را زخمی کردند. این  چهارمین حمله نیروهای آمریکایی و عراقی در شش روز گذشته به شهرک صدر است. نیروهای آمریکایی می گویند سرباز آمریکایی که 14 نوامبر ربوده شده است در این شهرک نگهداری می شود.

بر اثر شدت جراحان وارده به ساکنان شهرک صدر تعداد کشته شدگان این حمله انتخاری لحظه به لحظه بیشتر می شود.

کد خبر 9188

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار