همشهری آنلاین: اسقف اعظم کلیسای کاتولیک در انگلستان درباره افراط در استفاده از نامه‌های الکترونیک و تلفن همراه و حضور مداوم در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد و آن را عاملی برای فروپاشی زندگی اجتماعی افراد دانست.

روزافزون شدن استفاده مردم و به ویژه جوانان از فضای مجازی پیش از این نیز از سوی برخی جامعه‌شناسان با انتقاد مواجه شده بود. دامنه این نگرانی و انتقاد این بار به کلیسا نیز رسیده و در تازه‌ترین واکنش‌ها رئیس کلیسای کاتولیک روم در انگلستان و ولز هشدار داده است افراط در استفاده از نامه‌های الکترونیک و پیام‌های کوتاه در تلفن همراه باعث ایجاد روابط سطحی و تخریب زندگی اجتماعی می‌شود.

به گزارش رویترز، وینسنت نیکولز اسقف اعظم وست مینستر همچنین اعلام کرد شبکه‌های اجتماعی محبوب و پر طرفدار باعث می‌شود افراد جوان با یکدیگر روابط ناپایدار و زودگذر برقرار کنند.

«رابطه دوستی یک کالا نیست بلکه پدیده‌ای است که دستیابی به آن نیازمند تلاش است و پس از به دست آمدن همیشگی خواهد شد.»

وینسنت نیکولز با بیان این مطلب، ادامه داد: به نظر می‌آید نگرانی‌هایی درباره استفاده بیش از حد از نامه‌های الکترونیک و پیام‌های کوتاه وجود دارد که می تواند در جامعه باعث از بین بردن برخی از توانایی‌ها در برقراری ارتباط میان انسان‌ها شود.

وی که برقراری ارتباط میان انسان ها را امری بسیار حیاتی برای همزیستی و زندگی در کنار یکدیگر می‌داند، معتقد است شبکه‌های اجتماعی کودکان را تشویق می‌کنند تا به جای توجه بیشتر به کیفیت روابط خود با گروه دوستان، به تعداد افرادی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنند، اهمیت بیشتری دهند و به تدریج روابط خود را با جهان واقعی کاهش دهند.

کد خبر 86927

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز