شنبه ۶ تیر ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکت مایکروسافت آخرین قیمت‌های نسخه سیستم عامل ویندوز 7 را اعلام کرد.

به گزارش واشینگتن پست، از 26 ژوئن افرادی که اقدام به خرید کامپیوتر شخصی با ویندوز ویستا از سازندگان آمریکایی همکار در پروژه "به روزرسانی آنلاین ویندوز 7" کنند، برای ارتقاء به ویندوز 7 هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

همچنین از 26 ژوئن تا 11 جولای کاربران آمریکایی یکی از سیستم عامل‌های ویندوز، می‌توانند با 49.99 کامپیوتر خود را به ویندوز 7 Home Premium ارتقاء دهند.

هزینه ارتقای ویندوز xp و ویستا به ویندوز 7 بعد از 22 اکتبر، 119.99 دلار خواهد بود. این قیمت برای نسخه‌های حرفه‌ای و Ultimate 199.99 و 219.99 دلار خواهد بود.

نسخه کامل ویندوز 7 Home Premium بدون نیاز به ارتقاء 199.99 دلار و برای نسخه حرفه‌ای و Ultimate آن به ترتیب 299.99 و 319.99 دلار قیمت خواهد داشت.

تصمیم مایکروسافت برای کاهش قیمت‌ها واکنش‌ها و تحلیل‌های مختلفی را در پی داشته‌است.

وب‌سایت وال‌استریت ژورنال در مقاله‌ای از کاهش 1.9 درصدی هر سهم مایکروسافت تنها یک روز بعد از اعلام قیمت‌ها خبر می‌دهد و از طرفی نظر تحلیلگران در مورد استراتژیک بودن کاهش قیمت‌ها را منعکس می‌کند.

این وب‌سایت یکی از دلایل کاهش قیمت‌ها را احساس خطر مایکروسافت از سوی شرکت‌هایی نظیر اپل، لینوکس و حتی گوگل می‌خواند.

به این ترتیب مایکروسافت بازار خود در میان تولید کنندگان نت‌بوک را تقویت و تا حدودی از ورود گوگل و لینوکس به فروشندگان سیستم‌عامل به سازنده‌های نت‌بوک جلوگیری می‌کند.

از طرفی با توجه به سهم 20 درصدی فروش نسخه‌های جدا از کامپیوترهای شخصی، از بازار فروش ویندوز، پیش‌بینی می‌شود که این امر تاثیر زیادی بر درآمد‌های مایکروسافت نخواهد داشت. گفتنی‌است که مایکروسافت بیش از 80 درصد فروش محصولات سیستم عامل خود را از طریق قرارداد با شرکت‌های تولید کننده کامپیوتر شخصی انجام می دهد.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که ضرر ناچیز مایکروسافت ناشی از کاهش قیمت‌ها در سال 2009 نیز با افزایش چشمگیر فروش کامپیوترهای شخصی در پایان این سال و اوایل سال 2010 جبران خواهد شد.

کد خبر 84326

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار