جمعه ۵ مهر ۱۳۸۷ - ۱۹:۲۵
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: گوگل در دهمین سالگرد تاسیس خود به برگزاری مسابقه‌ای مبنی بر انتخاب ایده‌های برتر برای تغییر شرایط جهان اقدام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت گوگل به مناسبت دهمین سالگرد تولد خود مسابقه‌ای جهانی را ترتیب داد.

گوگل با طرح سوال چگونه می‌توان جهان را تغییر داد و یا به انسان‌ها کمک کرد از مردم سراسر جهان خواست که با ارسال نظریات خود در این برنامه که 10 به‌توان100 نامیده شده است، شرکت کنند.

از میان نظریات ارسال شده، گوگل با انتخاب هیات داوران به 5 ایده از میان تمامی ایده‌های ارسال شده 10 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد تا برندگان بتوانند به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانند. این اسامی در ماه فوریه اعلام خواهند شد.

این شرکت اظهار داشت که در جهان تعداد بی‌شماری ایده‌های جدید و فوق العاده وجود دارد که برای عملی شدن نیاز به سرمایه و حمایت دارند.

گوگل از شرکت کنندگان خواست نظریات خود را به هر زبانی تا 20 اکتبر به آدرس www.project10tothe100.com  ارسال کنند. این پاسخها باید به طور کامل و شفاف نظریه فرد را توضیح داده و همچنین فرد باید به 6 سوال از قبیل اگر ایده شما به حقیقت تبدیل شود، چه کسی بیشتر از همه نفع خواهد برد و چگونه؟" جواب دهند.

سپس کارمندان گوگل با کمک هیات مشاور در 27 ژانویه تعداد شرکت کنندگان را به 100 نفر در دور نیمه نهایی کاهش خواهند داد و از تاریخ 27 ژانویه تا دوم فوریه مردم می توانند به ایده های مطلوب خود به صورت آنلاین رای دهند.

پس از این تاریخ در اواسط ماه فوریه گروهی از داورانی که تاکنون ناشناخته باقی مانده اند از میان 20 ایده پر طرفدار، پنج ایده را به عنوان برنده اعلام خواهند کرد.

طبق پیشنهادات گوگل، ایده‌های طرح شده باید گزینه هایی مانند تهیه غذا و سرپناه، بهبود سلامتی، دسترسی بیشتر به تحصیلات، پشتیبانی از اکوسیستم جهانی و افزایش تولید انرژی پاک را تحت پوشش قرار دهد.

بر اساس گزارش سی.ان.ان، گوگل اعلام کرد افرادی که در این رقابت به عنوان برنده اعلام می‌شوند نیاز به تخصص تکنیکی خاصی برای اجرای پروژه های خود نخواهند داشت.

همچنین گوگل اظهار امیدواری کرد بتواند در طی برگزاری این برنامه با افرادی با ایده‌های عالی از موسسه‌های خیریه ارتباط برقرار کرده و در عملی شدن ایده‌های آنان نقش موثری داشته باشد.

کد خبر 64354

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها