وزیر جهادکشاورزی از توزیع شکر، روغن و برنج با نرخ تعزیراتی به صورت هوشمند از هفته آینده خبر داد. همچنین تلاش می‌کنیم از هفته آینده توزیع هوشمند مرغ گرم را در تهران شروع کنیم.

فروشگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سید جواد ساداتی نژاد با بیان اینکه تمرکز ما در ماه های اول آغاز به کار دولت تأمین امنیت غذایی و تلاش برای ساماندهی بازار اقلام اصلی از جمله مرغ و تخم‌مرغ بوده است، گفت: در این زمینه توانستیم  بازار مرغ و تخم مرغ را به گونه ای مدیریت کنیم که از روزهای آینده تا پایان سال شرایط مطلوبی در این بخش ها را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: برای تامین اقلام مورد نیاز شب عید و بعد از آن ماه رمضان برنامه ریزی های لازم انجام شده است و همچنین بسترسازی برای کشت قراردادی، خرید دام مازاد روستاییان و عشایر و سند دار کردن اراضی کشاورزی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد: تامین امنیت غذایی وظیفه جهاد کشاورزی و بر عهده کشاورزان و دامداران است. برنامه ریزی ما در زمینه پایداری و تامین بازار است و قطعا امنیت غذایی برقرار خواهد شد.

به گفته وی تا قبل از دولت سیزدهم همیشه بحث این بود که باید در حوزه غذا فرمانده یکی باشد. نه اینکه بخشی از وظایف بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و بخشی نیز دست وزارت صمت باشد. همانطور که استحضار دارید قانون انتزاع در دولت قبل دو سال لغو شد و در آخرین روزهای دولت قبل وظایف  وزارت جهاد بازگردانده شد. ولی اجرایی شدن آن در دولت سیزدهم رخ داد و کل زنجیره از تولید تا توزیع به وزارت جهاد واگذار شد.

همکاری با بسیج در بازرسی بازار مواد غذایی

ساداتی نژاد در ادامه گفت: وزارت جهاد کشاورزی در طول ۴۰ سال گذشته هیچ زمان در حوزه بازار مواد غذایی نبوده است. ما در بازرسی هیچ تجربه‌ای نداشتیم. اخیرا اما  با همکاری و همراهی وزارت صمت بحث بازرسی در بازار اقلام غذایی را هم به عهده گرفتیم. که البته تا این وظایف به طور کامل در اختیار وزارت جهاد قرار بگیرد مدت زمانی طی خواهد شد. همچنین در این راستا  از نیروهای بسیج در بازرسی ها کمک گرفته ایم.

قیمت های دستوری پایداری تولید را از بین می برد

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه قیمت های دستوری عدم پایداری در تولید را به همراه خواهد داشت، گفت: باید کاری کنیم که تولید پایداری داشته باشد. تولید خط قرمز ما است و نباید قطع شود. برای پایداری تولید نمی توانیم تولیدکننده را مجبور کنیم که محصولش را زیر قیمت تمام شده بفروشد. برای مثال قیمت مرغ برای مصرف کننده ۳۱ هزار تومان تعیین شده است با این قیمت تعیین شده تولید اقتصادی و پایدار است و اگر کمتر از مقدار باشد تولید غیر اقتصادی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که قیمت مرغ در بازار بیش از ۳۱ هزار تومان است، گفت: در حال حاضر در میادین میوه و تره بار مرغ با قیمت ۳۱هزار تومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود که در برخی استان‌ها نیز حتی کمتر از این مقدار است. البته در برخی مغازه ها هم قیمت مرغ به ۳۵ هزارتومان هم می رسد ولی تلاش کردیم که همواره قیمتها کاهشی باشد.

کاهش مدت زمان ارسال نهاده ها

وی در ادامه به اقدامات جهاد کشاورزی در خصوص تامین امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: در حوزه طیور، گاوداری صنعتی و دام روستایی تلاش کردیم که تاخیر در تحویل نهاده ها را با تامین ارز کاهش دهیم و با کمک بانک مرکزی ارز آذرماه نهاده ها نیز تامین شده است.

جوجه ریزی در مهرماه بسیار کم بود

ساداتی نژاد که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، گفت: همچنین توانستیم میزان کسری موجود در بازار را احصا کنیم. ما در تامین گوشت مرغ و تخم مرغ در مهر و آبان به دلیل کاهش جوجه ریزی کمبود داشتیم. بخشی از نیاز بازار به مرغ را با مرغ منجمد تامین کردیم. همچنین مهرماه کمترین میزان جوجه‌ریزی انجام شده بود به همین دلیل تخم مرغ نطفه دار وارد کردیم و با بازار رسانی بازار آنها را کنترل کردیم. از طرفی توزیع هوشمند را نیز آغاز کردیم. سازمان تعاون روستایی متولی بازاررسانی هوشمند شده است که مرغ منجمد و تخم مرغ را با قیمت تنظیم بازار تحت پلتفرم مشخصی به صورت اینترنتی به دست مردم درب منازل می رساند. براین اساس روزانه ۳۰۰ تن اقلام مذکور در شهر تهران به این شیوه توزیع می شود.  این طرح از روزهای گذشته در کرج و اصفهان آغاز شده و در شیراز و مشهد هم به زودی آغاز به کار خواهد کرد.

توزیع هوشمند شکر، روغن و برنج

وی افزود: از هفته آینده شکر، روغن و برنج نیز با قیمت‌های تعزیراتی به اقلام توزیع هوشمند درب منازل اضافه خواهند شد. هرچه از سامانه‌ هوشمند بیشتر استفاده کنیم دست واسطه ها در این بین کم خواهد شد. همچنین برای میوه شب عید هم قصد داریم از توزیع هوشمند استفاده کنیم.

۱۰۷هزار راس دام عشایر و روستایی خریداری شد

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به خرید حمایتی دام عشایر اشاره کرد و گفت: امسال با دام مازاد عشایر مواجه شدیم. البته مشکل جدیدی نیست. عشایر به قیمتی که دلالان دام هایشان را می‌خریدند، اعتراض داشتند. برای همین به منظور حمایت از عشایر و روستاییان خرید دام عشایر را شروع کردیم و تا کنون ۱۰۷هزار راس دام خریداری شده است. همچنین برای حمایت از این دامداران قرار شد که نهاده امانی به آنها داده شود که اگر دامدار عشایر یا روستایی قصد نگهداری از دامش را داشت بتواند به صورت امانی نهاده بگیرد و بعد از پروار دام آن را پس دهد.

کشتن دام آبستن تخلف است

وی در ادامه گفت: کشتن دام آبستن تخلف و ممنوع است و کشتارگاه ها نیز حق کشتار دام مواد و آبستن را ندارند. اتفاقی که اخیرا افتاده بود این بود که در یک مجموعه صنعتی اطراف تهران اقدام به این کار کرده بودند. دام عشایر نبود.  فردی که اقدام به کشتار دام آبستن و مولد کرده بود مجوز حمل نداشت و دام ها نیز پلاک نداشتند. که در نهایت به مراجع قضایی معرفی شدند.

توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب در۲۳هزار مغازه تهران و البرز

ساداتی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال که تخم مرغ در مغازه های سطح شهر بیش از نرخ مصوب است، گفت: قیمت تخم مرغ در میادین میوه و تره بار شانه ای ۴۳هزار تومان است. البته به صورت هوشمند هم با نرخ مصوب توزیع می شود. ممکن است در مغازه های سطح شهر بیش از ۴۳ هزار تومان باشد که این موضوع تخلف بوده و رسیدگی خواهد شد.  اخیراً تخم مرغ با نرخ مصوب درب مغازه ها در حال توزیع است. از هفته گذشته در ۲۳ هزار مغازه در استان های تهران و البرز تخم مرغ مصوب توزیع شده است.

توزیع هوشمند مرغ گرم از هفته آینده

وی در خصوص توزیع مرغ منجمد در بازار گفت: سه ماه است که دولت را تحویل گرفته ایم. آنچه را که در بازار می‌بینید برنامه‌ریزی سه ماهه نیست بلکه مربوط به قبل است. ما با کمبود تولید مواجه بودیم و برای رفع آن مرغ منجمد توزیع شد. این مرغ‌ها از کیفیت خوبی برخوردار بودند. تلاش می‌کنیم از هفته آینده توزیع هوشمند مرغ گرم را در تهران شروع کنیم.

ترانزیت نهاده ها سرعت گرفته است

ساداتی نژاد افزود: در تامین نهاده در شرایط مطلوبی هستیم. تامین ارز آن روان شده است. با کمک وزارت راه و شهرسازی ترانزیت نهاده ها سرعت گرفته است. دیگر دپوی نهاده به معنی که قبلاً وجود داشت، نداریم. در گذشته بعضا پنج تا شش ماه تاخیر در ارسال نهادها وجود داشت که این مدت زمان را کاهش دادیم.

وی در خصوص قیمت تعیین شده برای خرید حمایتی دام زنده نیز گفت: قیمت ۶۲هزارتومان برای خرید هرکیلو دام زنده عدد کارشناسی شده است. قیمت دام زنده در بازار ۷ تا ۸ هزار تومان از این پایین تراست.  همچنین ۲۰ درصد این قیمت نیز به صورت علوفه تامین می شود.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص کشاورزی قراردادی نیز گفت: کشاورز وقتی بذری را می کارد باید مشتری آن مشخص باشد. کشاورز باید بداند برای چه کسی تولید می کند. در این راستا به شرکت بازرگانی دولتی اعلام کردیم که به جای خرید گندم در انتهای تولید در ابتدا با کشاورز قرارداد ببندد، آن را بیمه کند و کود مورد نیاز کشاورز را تامین کرده و در انتها با آن تسویه کند. بنابراین کشاورزان می توانند با شرکت بازرگانی دولتی قرارداد ببندند و در این قرارداد کشاورز ابتدا کود را تحویل می‌گیرد و بیمه می شود و در انتها که محصولش را تحویل می دهد هزینه کود و بیمه محاسبه و با آن تسویه خواهد شد. قطعا این اقدام باعث درآمد بیشتر کشاورزان خواهد شد.

خشکسالی تولید برنج ایرانی را ۲۰ درصد کاهش داد

وی در پایان در خصوص افزایش قیمت برنج نیز گفت: به دلیل خشکسالی تولید برنج ایرانی ۲۰ درصد کاهش داشته است وقتی محصولی کمتر تولید شود طبیعتاً قیمت آن افزایش می یابد در برنج خارجی نیز هیچ محدودیتی در میزان عرضه به بازار نداشتیم.

کد خبر 639503

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 45
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  26 4
  پسرفت در همه زمینه ها
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  45 1
  شرم بر شما بعد اینهمه سال بااینهمه منابع خدادادی تازه رسیده اید به توزیع هوشمند!!!!!تخم مرغ چه کردید با معیشت مردم وزندگی وجوانی وعمر انها فقط مانده ایم دراخرت چه جوابی برای این حجم ندانم کاری وجفا درحق مردم خواهید داشت
 • علی IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  27 4
  سلام معلومه شده هم مجلس و هم وزرای انقلابی دستت درد نکنه اقای رئیسی ایا توزیع هوشمند مرغ و قند و برنج و... فقط برای تهران هست یا برای همه کشور چون ما قم می نشینیم فعلا از همون مرغ گرم توزیع در خانه ندیدیدم امیدوارم که روی دولت روحانی سفید نکنید
 • IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  19 3
  منتظریم ارررررر زانی
 • کیومرث IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  19 0
  شنیدن کی بود مانند دیدن .
 • مسعود IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  29 1
  در قرن ۲۱ وپیشرفت دیوانه وار بقیه کشورها دولتمردان ما هنوز مشکل تخم مرغ را حل نکردن خداقوت
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  26 0
  خدایا خودت بدادمون برس دوباره دارن انگولک میکنن ارزاق عمومی رو دیگه چه بلایی میخواد نازل بشه ؟؟؟؟
 • علی اصغر قاسم پور IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  14 1
  یه اشکالی که هست همین دو نرخی بین میادین میوه و تره بار و بازار هست که باید رفع و قیمتها یکسان بشه، اینها خودش مجوزی میشه برای چند نرخی و گرانی، معنی نداره تو میادین میوه و تره بار یه نرخ باشه و در بازار چند نرخ تو یه رنج وجود داشته باشه که بعدا" باعث سوء استفاده و غیر از اون چند نرخی تو عرضه میشه.
 • مختار IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  17 3
  هر موقع کل دولت در تمام ابعاد اقتصادی توانست دست دلالان و. عواملشان را قطع کنند بازار بسوی تثبیت پیش خواهد رفت ولاغیر
  • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   8 0
   دلال کیه به نظر شما؟
 • محمدی IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  19 1
  دیگر توان خرید ندارم.
  • ایمان IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
   3 0
   دلال ها کم نیستند باکمال احترام اگر کمی به عقب برگردیم تلویزیون نشان می‌داد که چطوری مرغ واقلام مصرفی مردم را بعضی. انسان های بی مقدار انبار قایم میکردند دلال یعنی حرام ونزول خور نه اینکه شخصی که به واسطه زحمتی کشیده باشد به واسطه دزدی وقایم کردن جنسی واقلام ضروری که هرروز ازیکجا بیرون می آید مثل داروهایکه انبارشده بود دلال که بهش بهتر گفت بی‌وجدان
 • سهیلا IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  17 0
  چوپان دروغگو هاااااا
 • IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  16 0
  چرا فقط تهران ایران فقط تهران مرغ در خوزستان ۳۴ شده منجمد هم نیست برنج دولتی جی تی سی خدا رحمتش کنه ارزانترین ۲۵۰ چه بخوریم بشیم تهرانی همش میگید برای تهران این واون شهروند غیر تهرانی ودرمان ه از قیمت ها
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  13 0
  مطمئن باشید که موج جدید گرانی در پیش است که دارند بازار را انگولک می کنند.
 • رجب صفروف IR ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  15 1
  این کلمه هوشمند یعنی چی؟دوباره به کوپن و کارت و این چیزها برمیگردیم؟
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  9 0
  متاسفانه هر حرکتی زده میشود فقط برا پایتختیا میباشد بقیه هم هیچ ب هیچ
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  10 3
  سلام من وما وامثال ما که در تهران نیستیم چی مگه تهرانی خونش رنگین تر همه امکانات می برین تهران
 • علیرضا نیکرو IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  3 1
  تأسیس وزارت بازرگانی
 • ایرج IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  7 1
  از برکات هستش بعد از چند دهه دوباره برگشتیم به زمان تخم مرغ کوپنی قند و شکر کوپنی راستی کوپن برنج تا کی اعتبار داره
 • احمد IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  6 0
  مسؤلین گرامی چند ماه دیگه مرغ و تخم مرغ تویه بورس خبری باشه ، میشه یک دهه است که مسؤلین مملکت نتونستن مشکل مرغ و تخم اشو حل کنن بعد ما توقع داریم مشکلات ۸۰میلیون ایرانی رو حل کنن
 • بخشعلی IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  بایدتدبیری اندیشد مثل زمان جنگ که اقلام موردنیازمردم به قیمت ارزان به دست مردم میرسیدوبانطارت شدیدومتخلفین رابه اشد مجازات محکوم کردالبته درهمه مواردمخصوصاانهایی که حقوقهای نجومی دریافت میکردند وکسانی که به اقتصادکشورضربه میزنند بایدشدیدن برخوردشود
 • IR ۰۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  5 0
  مشکل مابی پولیه تعزیراتی چیه اونم برا پولداراست که
 • کبری IR ۰۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  2 0
  من ماه گذشته درست ۲۹ ماه رفتم مرغ بگیرم یا مرغ نداشتن یا مغازه رابسته بودند بعد کلی کشتن در آبادان یک مرغ فروش پیدا کردم مرغ فروشه می گفت فقط ران یا سینه چدا می فروشم ران کیلویی ۳۵ وسینه ۵۵ من هم که سه یافت در آبادان از امیر آباد تا ایستگاه هفت آمده نباش مرغ گشتم پس لطفا ایران فقط شامل تهران نمیشه فکر کل ایران یاشید
 • پژمان IR ۰۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  5 0
  این همه اختلاس و جریمه قراردادهای گوناگون از فوتبال گرفته تا شرکت نفت حالا نوبت مردم که میشه قطره چکونی عمل میکنید. دارین چیکار میکنین با ایران
 • رحیران دوران IR ۰۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  واقعا"جای بسی تاسف است که در کشور اسلامی ایران بعلت بی اعتمادی اقلام مورد نیار مردم بدین طریق توزیع شود !با این روش دلال بازی واجهاف به مردم پایانی ندارد. واقعا."که باعث تاسف است وووووووووووو.
 • IR ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  ارزانی کو ،کاهش تورم ،حل بیکاری ،قیمت ها همه نجومی شد فقط حق وحقوق کارگر پایین است
 • IR ۰۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  بنظرم دولت و مجلس چند سال بروند مرخصی تا ملت خودشان زندگی راحتی را تجربه کنند
 • IR ۰۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  2 0
  بله دیشب یک کیسه ۰بزنج راکیلیویی ۵۵۰۰۰تومان خریدم تاشمابیایدبرنامه تان رااجراکنیدماههاطول می کشد
  • مهدی IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
   2 0
   افرین،گل گفتی ،باهات موافقم
 • خسرو IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  1 0
  از برکات آقای ریسی قبل از آمدنش این برکت ها بیشتر شد
 • عبدالله IR ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  2 0
  فکر نکنم توعمل چیزی به نفع مردم که مانند زمین خشکیده ترک برداشته اتفاقی بیوفته خشکسالی در نتیجه سوئ مدیریت تمام کشور را گرفته و همه دجار امراض و بیماریهای مختلف دست به گریبانند و در حسرت مرگ خود و عزیزان روز را به شب می رسانند
 • محمد ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  4 0
  چهار ساله نتونستید گرانی هارو مهار کنید همش دروغ میگید
 • سعید IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  خوب بسلامتی از کی قراره حال بنزین گرون کنند. اینو بگو
 • دکتر DBA IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  2 0
  جناب وزیر ، پیشگیری مد نظر است نه مداوا...!!! بعید می‌دانم کاری از دستتان بیاید
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  2 0
  متاسفانه بخاطرعدم نظارت دقیق درگشتارگاهادامهایی که درشکمشآن گوساله شایدیک ماهه هست ذبح میشوند
 • حاجی IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  یکی نیست به این ساداتی بگه میشه با شکر و برنج و روغن غذا درست کرد، وقتی روغن تو بازار به وفور است چیرو می خوان تنظیم کنن, 22 قلم کالای اساسی ویژه تنظیم بازار وجود داره فقط میگن برنج و شکر حبوبات سر به فلک کشیده، مواد لبنی رو 40 درصد بردن بالا بعد ده درصد کم کردند، گوشت تنظیم بازار هم خبری نیست بعد میگن بازار رو تنظیم کردیم، آقای ساداتی عزیز بازار و تولیدکننده احتیاج به حمایت دولت داره تا هم تولیدکننده نفع ببره هم مصرف کننده، وقتی حمایتی از صنعت و کشاورزی نمیشه، وضع همینه که است، وقتی درد رو نشناختی، درمان هم نمی تونی بکنی، علی برکت الله
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 0
  هر وقت جنسی میخواد کم بشه یا گرانتر اسم توزیع هوشمند میزارن روش
 • فرهاد IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  1 0
  باز هم خوش بحال آقازادهها! کم،کم بازار رانتشان داره جور میشه! حالا باز باید خدا را شکر کنیم این مسولین دلسوز مثل زمان جنگ کوپن چاپ نمی کنند!
 • یک کاسب برنج فروش در شهر قاین IR ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  1 0
  با سلام و خدا قوت خدمت مسولان بالابالا لطفا قبل از توزیع هر محصول در بازار، ابتدا به فردی که می خواد مسول توزیع در شهرستان باشه رو آموزش بدید که چگونه باید توزیع درست بشه، چون در شهر ما یک ماه قبل ۷۵ تن برنج تنظیم بازار اومد، و فرد مسول هیچ برنامه ای تا اتمام برنج برای توزیع نداشت، البته به قول دکتر چمران تقوی بالاتر از مسولیت پذیری است ولی کسی که علم پذیرش یک مسولیت رو ندارد مسلما بی تقوی است، و ان شاءالله در همین دنیا نتیجه خودش رو می بیند، و در انتها هر کاری هنگامی به نتیجه درست می رسد که هم در مرحله ی تصمیم و هم در مرحله ی اجرا برایش برنامه ریزی منطقی و عقلانی شده باشد.من الله توفیق
 • IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  1 0
  فقط از خدا می‌خواهیم تا باعث و بانی این همه گرانی و بدبختی وبیکاری رو تو همین دنیا داوری و قضاوت بکنه،دیگه خرید خوردوخوراک ساده هم داره برامان آرزو میشه همیشه باید دست خالی برگردم خانه،بخدا رنگ زردی ما که پیش خانواده میکشیم از مرگ برامان سخت تره.
 • میثم IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  0 0
  بزارید ببینم تو تهرانم کاری میشه یانه فعلا حرفه تا وقت عمل
 • علی IR ۰۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  0 0
  مطمئن هستم بدخواهان و سودجویان و دلّالان مخالف توزیع هوشمند خواهند بود با عنایت به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن داخلی و خارجی علیه ملت انقلابی ایران اسلامی حتّی اگر توزیع کوپن هم باشد بر رضایت امنیت اقتصادی عمده مردم خواهد افزود
 • علی IR ۰۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  0 0
  البته بنده به عنوان توزیع هوشمند نظر موافق دادم به شرط اینکه مثل کارت بنزین که تا حدود زیادی مشکل را حل کرده برای کالا های اساسی نیز با نرخ دستوری یا همان دولتی سهمیه بندی کنند برای سرپرستان خانواده ،
 • علی IR ۰۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  0 0
  دلتمردان آقای رئیسی انصافاّ انسانهای بسیار شریف و دلسوز هستند ولی باید راهکارهای نظارتی و حمایتی اصلاح و درست اجرا شود متاسفانه تا به حال نظارت کنندگان بر بازار اکثراّ به فکر منافع و حقوق و اضافه کاری خود بوده اند برای نظارت که نباید منتظر شکایت مردم باشید باید برخوردها باز دارنده باشد و فرصت فعالیت و مجوز کار از چپاولگران و گران فروشان گرفته شود ، جریمه کردن بدترین نوع بر خورد است

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها