رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: دپوی سیب زمینی در برخی استان ها و کاهش عرضه از سوی دلالان منجر به افزایش قیمت محصول در بازار شد.

سیب زمینی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار، از گرانی سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: دپوی سیب زمینی در استان های همدان، کرمانشاه، اردبیل و اراک و کاهش عرضه از سوی دلالان منجر به افزایش قیمت شده است.

او قیمت کنونی هر کیلو انار دماوند را ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو انار ساوه ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، انار شیراز ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال جنوب ناول ۱۰ تا ۲۴ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان، خرمالو شهریار ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، خرمالو کن ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان و لیموشیرین ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
انار دماوند ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان
انار ساوه ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان
انار شیراز ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان
انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان
انگور بیدانه سفید ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۳ هزار تومان
پرتقال جنوب ناول ۲۰ تا ۲۴ هزار تومان
خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان
خرمالو شهریار  ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان

دارایی نژاد ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کیوی با نرخ ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، نارنگی انشو ۷ تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، انجیر زرد ۱۰ تا ۲۳ هزار تومان، انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۸ تا ۱۸ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم
خیار بوته ای  ۶ تا ۱۰ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان
خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان
سیب لبنانی قرمز ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان
سیب لبنانی زرد ۸ تا ۱۸ هزارتومان
موز اکوادور  ۲۵ هزار تومان
موز فیلیپین ۲۶ هزار تومان
موز پاکستان ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان
موز هندی ۲۱ تا ۲۳ هزار تومان
نارنگی انشو ۷ تا ۱۳ هزار تومان
نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان
هندوانه ۳ تا ۶ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه ای را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۱ هزار تومان، پیاز شیری ۴ تا ۶ هزار تومان، پیاز قرمز ۵ تا ۶ هزار تومان، پیاز زرد ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، چغندر ۵ تا ۷ هزار تومان، سیرخشک ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان و شلغم ۵ تا ۶ هزار تومان است.

او ادامه داد: هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی انباری با نرخ ۶ تا ۷ هزار تومان، گوجه فرنگی بوته رس ۸ تا ۱۰ هزار تومان، لیموترش ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، نارنج ۵ تا ۷ هزار تومان و هویج ۵ تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود خرده فروشی ها عرضه می شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم
بادمجان دلمه ۴ تا ۶ هزار تومان
بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۱ هزار تومان
پیاز شیری ۴ تا ۶ هزار تومان
پیاز زرد  ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز قرمز ۵ تا ۶ هزار تومان
چغندر ۵  تا ۷ هزار تومان
سیب زمینی ۶ تا ۷ هزار تومان
سیرخشک ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
شلغم ۵ تا ۶ هزار تومان
گوجه فرنگی انباری ۶ تا ۷ هزار تومان
گوجه فرنگی بوته رس ۸ تا ۱۰ هزار تومان
نارنج ۵ تا ۷ هزار تومان
هویج  ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان

دارایی نژاد قیمت هر کیلو سبزی خوردن را ۶ تا ۸ هزار تومان و سبزی جور( پلو،آش و قورمه) ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

این مقام‌مسئول قیمت هر کیلو سیب زمینی را ۶ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به دپوی محصول و کاهش عرضه، قیمت افزایش یافته است، اما هشدارهای لازم داده شده که در صورت ادامه این روند به تعزیرات معرفی می شوند، چرا که سیب زمینی قوت مردم است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از کاهش ۵۰ درصدی قیمت زنجبیل خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو زنجبیل به دلیل کاهش تقاضا از ۱۲۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رسیده است.

او  با اشاره به اینکه مشکلی در تولید گوجه فرنگی و سیب زمینی نداریم، تصریح کرد: تولید حدود ۵ میلیون تن است و تنها صادرات گوجه فرنگی و سیب زمینی به ازبکستان، ارمنستان و عراق و دپوی محصول، زمینه را برای التهاب قیمت در بازار فراهم کرده است.

کد خبر 637960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
    0 0
    ۲-۳هفته ست سیب زمینی ۱۰-۱۲تومن هست. قیمت بقیه چیزا هم که کلی اختلاف داره.مگر اینکه تو رسانه این قیمتا رو ببینی،تو واقعیت که نیست.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار