در سال‌های نه‌چندان دور، کشتی تهران یکی از قدرت‌های کشتی کشور محسوب می‌شد ولی حالا وضعیت پایتخت از شرایط بحران هم گذشته و صدای بسیاری از قهرمانان پیشین تهران درآمده است.

کشتی

همشهری‌آنلاین - محسن محمود صفری

اکبر فلاح قهرمان جهان و مربی تهران در باشگاه کارگران می‌گوید: «کشتی تهران رها شده و دیگر از بین رفته است. باعث و بانی آن هم کسانی هستند که در این سال‌ها هیچ نظارتی بر عملکرد هیأت کشتی نداشتند، درحالی‌که وقتی دیدند اوضاع رو به وخامت می‌رود باید ابتدا تذکرات جدی می‌دادند و درصورت ادامه این وضعیت، رئیس هیأت را اخراج می‌کردند. رئیس هیأت کشتی تهران باید ۵ یا ۶سال پیش اخراج می‌شد.» عبدالله عزیزی حدودا ۸ سال است ریاست کشتی تهران را برعهده دارد. در مسابقات جهانی نروژ که یک‌ماه پیش برگزار شد، تهران فقط یک‌نماینده در کشتی آزاد داشت که او هم دستش به مدال نرسید. در کشتی فرنگی هم پژمان پشتام نماینده تهران بود که به مدال برنز دست یافت. پشتام در برنامه تلویزیونی انتقادات تندی را نسبت به هیأت تهران مطرح کرد.

کشتی‌گیران سرخورده نشوند

تجلیل‌های متعدد از کشتی‌گیران مدال‌آور در مسابقات جهانی نروژ توسط ارگان‌های مختلف سبب شده تا ورزش اول کشور به روزهای خوب خودش نزدیک شود. وزارت ورزش، وزارت راه، قوه قضاییه، بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران ازجمله ارگان‌ها و نهادهایی بودند که در هفته‌های اخیر از مدال‌آوران نروژ تجلیل کردند. کشتی آزاد در جهانی نروژ ۳ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز کسب کرد و کشتی فرنگی هم با ۴ مدال طلا و ۲ برنز تاریخ‌ساز شد. در بین این تجلیل‌ها ای کاش کسی هم به فکر کشتی‌گیرانی باشد که موفق به کسب مدال نشده‌اند. چراکه بسیاری از آنها هنوز اول راه هستند و میانگین سنی ۷ کشتی‌گیری که مدال نگرفته‌اند زیر ۲۵ سال است.

کد خبر 634514
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha