معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تشریح آخرین شرایط کووید۱۹ در پایتخت، گفت: همچنان تعداد فوتی‌هایمان در تهران ۲رقمی است.

بيمار كرونايي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره وضعیت بیماری کووید ۱۹ در تهران ‌گفت: آمار بستری و فوتی‌هایمان تغییری نکرده است و روندی ثابت را در این دو شاخص شاهدیم. اما در حال حاضر بحث افزایش مبتلایان وجود دارد. البته موضوعی که در افزایش مبتلایان مطرح است، عمدتا تست‌مثبت‌هایی هستند که معمولا حال عمومی‌شان خوب است.

وی افزود: از آنجا که اکثر افراد واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، اگر به کرونا مبتلا شوند، طبیعتا به بیماری خفیف مبتلا می‌شوند. بنابراین افزایش تعداد مبتلایان، بر تعداد بستری‌های استان تهران اثری نداشته است. به‌ طوری که افزایش بستری نداشتیم و تعداد بستری‌هایمان کماکان رو به کاهش است.

وی  درباره وضعیت فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران با بیان اینکه هنوز تعداد فوتی‌هایمان در تهران دو رقمی است، گفت: فعلا روند فوتی‌ها در استان تهران ثابت است. دو رقمی ماندن فوتی‌ها به دلیل شدت پیک پنجم است. در عین حال اکنون عمل‌های الکتیو در بسیاری از بیمارستان‌ها آغاز شده و اقدامات بیمارستانی در جریان است.

وی درباره پیش‌بینی از وضعیت اپیدمی در روزهای آینده نیز اظهار کرد: با روندی که می‌بینیم، پیش‌بینی ما این است که طبیعتا افزایش مبتلا خواهیم داشت، اما بیماری شدید و مرگ و میر بالایی را به دنبال نخواهد داشت. در عین حال بازگشایی‌ها با حفظ پروتکل‌ها و در نظر گرفتن شرایط خاص می‌توانند انجام شود. سناریوهای مختلفی برای بازگشایی‌ها وجود دارد که باید بر اساس شرایط مورد توجه قرار گیرند.

توکلی افزود: قطعا اگر بازگشایی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نباشد و مراقبت‌های لازم انجام نشود، ‌مجددا گرفتار خواهیم شد. به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که در صورت بروز پیک ششم، ابتلا بالا، اما با درصد بستری کم و طبعا فوتی کم باشد.

کد خبر 634065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار