فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونای استان تهران تاکید کرد: طرح ممنوعیت تردد شبانه زمانی تصویب شد که واکسیناسیون نبود و الان با وجود واکسیناسیون کاربرد و در کنترل بیماری اثربخشی ندارد.شکل تردد شبانه تغییر کرده است و ساعت های انتهایی شب خلوت تر است و ساعات ابتدایی شلوغ تر شده است و محدودیت منع تردد شبانه در کاهش تجمعات خانوادگی تاثیر نداشت

عليرضا زالي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونای استان تهران در جلسه امروز این ستاد گفت: شکل تردد شبانه تغییر کرده است و ساعت های انتهایی شب خلوت تر است و ساعات ابتدایی شلوغ تر شده است و از سوی دیگر محدودیت منع تردد شبانه در کاهش تجمعات خانوادگی تاثیر نداشته است.

وی ادامه داد: این موضوع حجم کار زیادی به ناجا تحمیل کرده و زمانی تصویب شد که واکسیناسیون نبود در حالی که امروز طرح واکسیناسیون در حال اجرا است. این محدودیت کاربردی ندارد و اثربخشی در کنترل بیماری ندارد؛ لذا پیشنهاد ما حذف منع تردد شبانه است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: اگر در مقطعی مثلاً آمار بستری افزایش یافت می‌توان به عنوان یک بسته و مقطعی آن را اعمال کرد؛ اما اجرای مداوم آن را اثربخش نمی‌دانیم؛ البته حذف این طرح باید به دلیل عدم اثربخشی باشد و نباید موجب عادی‌انگاری شود.

کد خبر 634036

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha