پارک ژوراسیک تهران از زمان افتتاح تاکنون یکی از مقاصد گردشگری جذاب است

سفر

همشهری آنلاین _ راحله عبدالحسینی:  پارکی پر از دایناسور، ماموت و خرس قطبی در اندازه‌های واقعی و متحرک. با اینکه مخاطب اصلی پارک ژوراسیک تهران کودکان و نوجوانان هستند اما قدم زدن در آن برای بزرگ‌ترها هم جذاب است. این بوستان از سال ۱۳۹۲ میزبان علاقه‌مندان به حیوانات غول‌پیکری است که در دوره‌های پیشین روی زمین زندگی می‌کردند. در پارک ژوراسیک، دایناسورها هنوز منقرض نشده‌اند.  

سفر به دنیای دایناسورهای متحرک

۱. در پارک ژوراسیک، مجسمه‌های دایناسورهای مختلف در اندازه‌های طبیعی به نمایش درآمده. جذابیت آن هم به متحرک بودن مجسمه‌هاست. حرکت پلک‌ها، دست‌ها و صدای دایناسورها باعث می‌شود آنها واقعی به نظر برسند. یک تخم دایناسور بزرگ در پارک قرار دارد که نحوه به دنیا آمدن دایناسورها را نمایش می‌دهد. نام این پارک برگرفته از رمان پارک ژوراسیک اثر «مایکل کرایتون» است.

سفر به دنیای دایناسورهای متحرک

۲. دیدن دایناسورها در اندازه واقعی، شنیدن صدای آنها، گرفتن عکس یادگاری در کنارشان، تفریح جذاب و خاطره‌ای به‌یادماندنی برای کودکان است. توضیحاتی مثل نام علمی هرکدام از دایناسورها، روش زندگی و خوراک آنها نیز جنبه‌ آموزشی به این گردش می‌دهد. به همین دلیل پارک ژوراسیک محل مناسبی برای اردوهای علمی و تفریحی مدارس است.

سفر به دنیای دایناسورهای متحرک

۳. در این بوستان ۳۰ هزارمترمربعی علاوه بر ٣٢ مجسمه دایناسور می‌توانید مجسمه‌های حیوانات دیگر مانند فیل، تمساح و خرس قطبی را در ابعاد بزرگ و کوچک مشاهده کنید و با چگونگی و روند زندگی آنها آشنا شوید.

سفر به دنیای دایناسورهای متحرک

۴. در کنار این سفر علمی هیجان‌انگیز، امکانات دیگری هم در این پارک هست تا لذت گردش علمی را برای شما چند برابر کند. مثل عکاسی حرفه‌ای در کنار دایناسورها و تحویل فوری عکس و خرید یادگاری‌های کوچک از اسباب‌بازی دایناسورها. در کافه رستوران هم می‌توانید، خود را به یک نوشیدنی گرم مهمان کنید.

سفر به دنیای دایناسورهای متحرک

۵. پارک ژوراسیک این روزها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دایر و ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان شماست. قیمت بلیت برای هر نفر ۴۰ هزار تومان است. مدارس و گروه‌های گردشگری هم برای استفاده از تخفیف می‌توانند با شماره ۲۴۵۵۷ تماس بگیرند. سعادت‌آباد، انتهای بلوار پاک‌نژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق هم نشانی این پارک است.

کد خبر 631942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار