استاندار تهران گفت: در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان شد که نیمه دوم آبان‌ماه ان‌شاءالله، پس از اطمینان‌بخشی لازم به والدین و رفع هرگونه دغدغه برای سلامت دانش‌آموزان، حضور آنان در مدارس انجام شود.

انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن قدردانی از تلاش همه دستگاه ها در موضوع کنترل بیماری کووید ۱۹ و اقدامات اثربخش شان برای کنترل این بیماری در استان پر تراکم و پیچیده تهران گفت: باید از آقای رئیسی به عنوان سخنگوی ستاد به جهت فعالیت ها و هماهنگی بین بخشی که در ستاد کرونا و کمیته امنیتی عهده دار مسئولیت بودند، قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: او در طراحی و تدوین شیوه نامه های بهداشتی نیز برای فعالیت های روزمره صنوف اقدامات بسیار گسترده ای انجام داد. هر هفته گزارشات مستند و علمی داشت که باید از فداکاری علمی و تخصصی او قدردانی کنیم و امیدواریم در ادامه نیز از ظرفیت های دکتر حیدری بهره مند شویم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود نیز به تغییر در معاونت خدمات شهری شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: آقای یزدانی نیرویی عملگرا است که در سیل سال ۹۸ پای کار بودن. او و اقدامات موثرش در لایروبی رودخانه ها و مسیل ها به عنوان اقدامی بزرگ باعث شد که در تهران آسیبی نبینیم همچنین در بحث کرونا نیز پای کار بود که باید از اقداماتش قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه روند نزولی مراجعان سرپایی، بیماران بستری و آمار فوتی ها در هفته گذشته در استان تهران ادامه پیدا کرد و باز هم شاهد سیر نزولی بودیم. در جلسه امروز بحث سرعت بخشیدن به واکسیناسیون دانش آموزان مطرح شد که در همین راستا مقرر شد ۱۰۰ مدرسه در کلانشهر تهران و ۹۹ مدرسه در شهرستان های استان تهران برای واکسیناسیون دانش آموزان اختصاص پیدا کند.

محسنی بندپی تاکید کرد: بر اساس آمار ثبت احوال یک میلیون و ۸۶ هزار و ۲۰ دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال در سطح استان تهران وجود دارد که البته واکسیناسیون آنان از ۲۹ شهریور ماه آغاز شده اما در این مرحله و از روز پنجشنبه (۱۵ مهرماه) محیط مدارس برای تزریق دانش آموزان اختصاص پیدا خواهد کرد. هر چند که والدین و سایر مراجعان نیز می توانند در این مراکز واکسن دریافت کنند. تا کنون ۱۸۰ هزار واکسن برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال تزریق شده است.

استاندار تهران در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان شده که نیمه دوم آبان ماه ان شاء الله پس از اطمینان بخشی لازم به والدین و رفع هر گونه دغدغه ای برای سلامت دانش آموزان حضور آنان در مدارس انجام شود. بی تردید تصمیم برای مراکز دانشگاهی نیز بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی در خصوص کاهش آمارها در حوزه بیماری کووید ۱۹ در سطح استان تهران نیز گفت: در این هفته نسبت به هفته قبل ۴.۶ درصد کاهش در بیماران بستری، ۴ درصد کاهش در فوتی ها و ۲.۶ درصد کاهش در بیماران سرپایی را شاهد بوده ایم. همچنین تا کنون ۶۹ درصد جمعیت هدف استان تهران واکسینه شده اند.

استاندار تهران در تشریح دیگر مصوبات این جلسه نیز گفت: هنگام شیوع کرونا ویروس و افزایش حجم بیماران بستری در بیمارستان های سطح استان تهران ممنوعیت پذیرش بیماران غیر اورژانسی و انجام اعمال جراحی غیر اورژانسی مصوب شده بود که امروز این مصوبه لغو شد و به این ترتیب بیمارستان ها می توانند فعالیت عادی خود را از سر بگیرند.

محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود به تزریق هفت میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن در دز اول که شامل ۶۹ درصد جمعیت هدف استان تهران است اشاره و اظهارکرد: دو میلیون و ۹۹۰ هزار دز اول و دوم نیز در استان تهران تزریق شده که ۲۷ درصد جمعیت هدف استان تهران را شامل می شود. این واکسن ها در ۵۰۶ پایگاه تزریق واکسن در استان تهران تزریق شده است.

کد خبر 630460

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار جامعه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها