استاندار تهران گفت: در استان تهران ۶ میلیون و ۶۲۱ دوز واکسن کووید-۱۹ در نوبت اول تزریق شده است.

انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در شصت و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: هنوز شرایط استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا لغزنده و شکننده است و مصوبه ستاد این است که هیچ تجمعی چه در مرقد مطهر امام(ره) و چه در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) نخواهیم داشت. 

وی افزود: مصوبه ستاد کرونای استان این بود که هیچ‌ تبلیغی در خصوص تجمع شهروندان برای مراسم جاماندگان اربعین در هیچ نقطه‌ای از مسیر صورت نگیرد و همچنین مقرر شد هیچ نقل و انتقالی برای حضور شهروندان از شهرهای مجاور استان به حرم عبدالعظیم(ع) نداشته باشیم و در عین حال، ایستگاه‌های تزریق کارآزمایی بالینی واکسن فخرا در مسیر راهپیمایی استقرار دارند.

استاندار تهران با بیان اینکه در هفته گذشته روند مراجعین، فوتی‌ها و بستری‌ها در استان نزولی بود، توضیح داد: در آمار مراجعین ۱۲/۴ و در آمار فوتی‌ها، ۱۸/۸ نسبت به هفته گذشته کاهش داشتیم.

بندپی گفت: حدود ۵۰۶ پایگاه تزریق در استان تهران ۶ میلیون و ۶۲۱ دوز تزریق در نوبت اول و بالای ۲ میلیون دوز نیز در نوبت دوم داشتند. با توجه به تعدد مراکز تزریق واکسن و فعالیت مراکز  نوزده‌گانه شبانه‌روزی در استان، انتظار داریم سهمیه واکسن استان تهران افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۱ درصد مردم استان تهران علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، ادامه داد: روزانه بین ۲۶۰ هزار دوز واکسن در استان تزریق می‌شود و البته با ایجاد مراکز متعدد تزریق، انتظار داشتیم که روزانه ۵۰۰ هزار دوز تزریق داشته باشیم.

استاندار تهران گفت: به ستاد ملی پیشنهاد شده که در سفرهای بین شهری، به جای مجوز صادره از سوی فرمانداری‌ها، کارت واکسن افراد ملاک عمل قرار گیرد و در عین حال پیشنهاد دادیم برخی خدمات به افراد تنها با ارائه کارت واکسن انجام شود.

کد خبر 629097

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha