پورتو با وجود گلزنی طارمی شکست سنگینی برابر لیورپول متحمل شد.

طارمی

به گزارش همشهری آنلاین در ادامه بازی‌های امشب (سه‌شنبه) هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا ۶ دیدار برگزار شد. در مهم‌ترین بازی پاریسن ژرمن میزبان منچسترسیتی بود که این دیدار با پیروزی ۲ بر صفر پاریسی‌ها به پایان رسید. با اینکه منچسترسیتی در این دیدار توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت اما عملکرد خوب مدافعان پاریس و دوناروما، دروازه‌بان این تیم باعث شد که شاگردان گواردیولا در باز کردن دروازه پاریسن ژرمن ناکام بمانند.

در این دیدار ابتدا گانا در دقیقه ۸ و در شلوغی محوطه جریمه توانست دروازه سیتیزن‌ها را باز کند. این گل ۶۶ دقیقه دیگه باقی ماند تا این که مسی با حرکتی زیبا از میانه میدان توپ را به پشت محوطه جریمه سیتی آورد و پس از یک، دو با امباپه با ضربه‌ای دقیق توپ را به سه کنج دروازه ادرسون فرستاد تا اختلاف به دو گل برسد. این گل، نخستین تاثیر مستقیم مسی روی گل‌های پاریس از زمان حضورش در این تیم بود.

در دیگر دیدار گروه A، کلوب بروژ بلژیک که در این فصل لیگ قهرمانان خوب ظاهر شده و در بازی قبلی‌شان پاریسن ژرمن را متوقف کردند، با نتیجه ۲ بر یک لایپزیگ آلمان را شکست دادند. در این دیدار انکونکو در دقیقه ۵ برای لایپزیگ و واناکن و ریتس در دقایق ۲۲ و ۴۱ برای کلوب بروژ گل‌زنی کردند.

با این نتایج پاریسن ژرمن و کلوب بروژ با ۴ امتیاز در رده اول و دوم گروه A قرار گرفتند و سیتی با ۳ امتیاز و لایپزیگ بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند.

پورتو در گروه B میزبان لیورپول بود که با نتیجه سنگین ۵ بر صفر شکست خورد. در این دیدار مدافعان پورتو عملکرد بسیار ضعیفی داشتند و با اشتباهاتشان راه را برای گل‌زنی مهاجمان فرصت طلب لیورپول هموار کردند. در این دیدار محمد صلاح در دقایق ۱۸ و ۶۰، فیرمینو در دقایق ۷۷ و ۸۳ و مانه در دقیقه ۴۵ برای لیورپول گل‌زنی کردند. در مقابل مهدی طارمی در دقیقه ۷۵ توانست دروازه لیورپول را با یک ضربه سر زیبا باز کند اما این گل نتوانست کاری برای تیمش بکند.

در دیدار دیگر این گروه میلان در سن‌سیرو میزبان اتلتیکو مادرید بود که این دیدار با تساوی یک، یک به پایان رسید. رافائل لیائو در دقیقه ۲۰ توانست میلان را پیش بیندازد اما اخراج کسیه در دقیقه ۲۹ کار را برای روسونری سخت کرد. البته آن‌ها خیلی خوب مقاومت کردند اما در نهایت گریزمان در دقیقه ۸۴ بازی را به تساوی کشاند. این نخستین تاثیر مستقیم گریزمان روی گل‌های اتلتیکو مادرید پس از بازگشت به این تیم بود. در حالی که همه منتظر پایان بازی بودند، سوارز توانست در دقیقه ۹۷ گل پیروزی بخش شاگردان سیمئونه را به ثمر برساند تا بازگشت‌شان به بازی تکمیل شود.

با این نتایج لیورپول با ۶ امتیاز، اتلتیکو مادرید با ۴ امتیاز، پورتو با یک امتیاز و میلان بدون امتیاز در رده‌های اول تا چهارم گروه B قرار گرفتند.

در تک دیدار باقی مانده از گروه C دورتموند میزبان اسپورتینگ بود که با یک گل به پیروزی رسید. در این دیدار مله، خرید جدید دورتموند بالاخره پایش به گل زنی باز شد و توانست در دقیقه ۳۷ تک گل زنبورها را به ثمر برساند.

با این نتیجه دورتموند ۶ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر پایین‌تر از آژاکس در رده دوم این گروه قرار گرفت. اسپورتینگ هم بدون امتیاز در قعر جدول رده‌بندی باقی ماند.

و در عجیب‌ترین بازی امشب، رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو مقابل تیم شریف مولداوی با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد تا شگفتی امشب رقم بخورد. در این دیدار ابتدا یاخشیبائف، مهاجم ازبک شریف در دقیقه ۲۵ تیمش را پیش انداخت اما کریم بنزما بالاخره در دقیقه ۶۵ از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند. در حالی که بازی با تساوی رو به پایان بود، تیل در دقیقه ۸۹ گل دوم شریف را به ثمر رساند تا تیم گمنام مولداوی، پرافتخارترین تیم اروپا را در خانه شکست دهد.

با این نتیجه شریف با ۶ امتیاز صدرنشین گروه D شد. رئال مادرید با ۳ امتیاز، اینتر با یک امتیاز و شاختار با یک امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

کد خبر 629399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار