یک نفر از کارکنان زن بخش خدمات بیمارستان تامین اجتماعی، قزوین به‌دلیل مشکلات بازنشستگی خودسوزی کرده و اکنون بستری است.

خودسوزي خودكشي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، کارکنان درمان تامین اجتماعی اعلام کردند که یک نفر از همکاران بخش خدمات بیمارستان تامین اجتماعی قزوین که پیگیر امور بازنشستگی خود بود، دست به خودسوزی زده است.  وی هم اکنون در بیمارستان بستری است.  

شخصی که دست به خودسوزی زده، یک زن ۵۵ ساله‌ی در استخدام سازمان تامین اجتماعی است. وی به عنوان نیروی بخش خدمات مشغول به کار بوده و به گفته‌ی همکارانش قصد داشت که به صورت پیش از موعد و با استفاده از شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شود.  

برابر قانون کارکنان درمان تامین اجتماعی، می‌توانند با شرط ۲۵ سال بیمه‌پردازی و پرداخت حدود ۵۰ میلیون تومان به سازمان تامین اجتماعی بازنشسته شوند اما عده‌ای هم وجود دارند که با وجود بیشتر از ۲۵ سال بیمه‌پردازی، امکان بازنشستگی ندارند و اینگونه که می‌گویند سازمان تامین اجتماعی به کل با بازنشستگی زودتر از ۳۰ سال کار آنها موافقت نمی‌کند.  

از قرار معلوم کارکنان درمان تامین اجتماعی با آرای قضات دیوان عدالت اداری و تعریف ماهیت شغل خود ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون تامین اجتماعی، امکان بازنشستگی با ۲۰ سال بیمه‌پردازی را مطابق قانون مشاغل سخت و زیان آور ندارند.  

به گفته‌ی کارکنان درمان تامین اجتماعی، «فاطمه قاسم‌پور» رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، پس از اطلاع از موضوع با سرپرست جدید سازمان تامین اجتماعی تماس گرفته و وی را در جریان موضوع گذاشته است.

اینگونه که قاسم‌پور اعلام کرده، سرپرست سازمان در جریان موضوع نبوده اما قول داد که آن را پیگیری می‌کند. قاسم‌پور به این کارکنان وعده داده که موضوع را در اولویت کاری خود قرار می‌دهد و تلاش می‌کند که مشکل بازنشستگی آنها را حل کند.  

کد خبر 629268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 17
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  15 0
  واااااییییی بیچاره..... اینم از تامین اجتماعیییییی ببینید چه فشاری رو کشیده که مجبور شده خودسوزی کنه..... واقعا میشه به تامین اجتماعی اعتماد کرد... حالا که طفلک سوخته میگن کاراشو توی اولویت بذارید....
 • بازنشسته تامین اجتماعی رانندگان کامیون برون شهری IR ۰۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  4 0
  سازمان تامین اجتماعی کارگری ایران به هیچ کدام از وعده های داده شده بابت مشاغل سخت وزیان آور عمل نکرده ازجمله مارانندگان کامیون برون شهری نداده است.چون میگویند دولت سهم رانندگان کامیون برون شهری را نداده.پس تکلیف ما چیست؟؟؟ آیا بازهم تجمع ؟؟؟؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار