گرفتن آب لیمو با دستگاه‌ها باعث می‌شود هسته لیمو جدا نشود و در آبلیمو له شود که نتیجه آن تلخ شدن آبلیمو است. در این مطلب با روش‌های گرفتن تلخی آبلیمو و همچنین روش‌های نگهداری آبلیموی تازه آشنا می‌شوید.

آبلیمو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تابناک باتو، گرفتن تلخی آبلیمو به‌راحتی با استفاده از هویج قابل انجام است. همچنین پس از آشنایی با روش‌های نگهداری از آبلیمو می‌توانید برای مدت زیادی از آن استفاده کنید.

امروزه آب لیمو با دستگاه‌های مخصوصی گرفته می‌شود. در این دستگاه‌ها، هسته لیمو جدا نمی‌شود و در آبلیمو له می‌شود که نتیجه آن تلخ شدن آبلیمو است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با روش‌های گرفتن تلخی آبلیمو و همچنین روش‌های نگهداری آبلیموی تازه آشنا شوید.

روش‌ خانگی برای گرفتن تلخی آبلیمو

یکی از روش‌های خانگی برای گرفتن تلخی آبلیمو این است که از هویج استفاده کنید زیرا هویج تلخی آبلیمو را به خود جذب می‌کند. به ازای هر ۱۵ کیلو لیمو، ۴ عدد هویج با اندازه متوسط را پوست کنده و به شکل درسته درون آبلیمو بیاندازید و ۲۴ ساعت صبر کنید سپس هویج‌ها را از آبلیمو خارج کرده و حالا آبلیمو را صاف کنید.

روش‌های نگهداری از آبلیموی تازه

برای اینکه آبلیموی تازه را به بهترین شکل نگهداری کنید، لازم است تا با روش‌های نگهداری از آبلیموی تازه آشنا شوید. در صورت عدم نگهداری صحیح ممکن است آبلیمو تغییر رنگ داده و یا حتی طعمش هم تغییر کند. نکات نگهداری از آبلیموی تازه عبارت است از:

۱. آبلیمو را دور از نور نگهداری کنید

برای اینکه رنگ آبلیموی تازه با گذشت زمان کدر و سیاه نشود، باید آن را در جای تاریک و به دور از نور نگهداری کنید. حتی می‌توانید با کشیدن یک پلاستیک مشکی روی شیشه آبلیمو از حفظ رنگ آبلیمو مطمئن شوید.

۲. آبلیمو را در ظرف شیشه‌ای نگهداری کنید

نکته بسیار مهم در نگهداری همه ترشیجات از جمله آبلیمو این است که باید در ظروف شیشه‌ای نگهداری شوند. به هیچ عنوان در ظروف و بطری‌های پلاستیکی آن‌ها را نگه ندارید، چرا که اسید موجود در ترشیجات، مواد موجود در ظروف پلاستیکی را اکسید کرده و مواد سمی‌ تولید می‌کنند که برای سلامت انسان بسیار خطرناک هستند.

کد خبر 617545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار