رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از رشد ۱۰۰ درصدی میزان مراجعه مبتلایان نسبت به ۲ هفته قبل خبر داد.

بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته برای اولین بار 4 هزار مبتلا به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند که این میزان نسبت به ۲ هفته قبل ۲برابر شده است.

وی با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های رازی و امیرالمومنین(ع) اهواز اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) و سینا نیز به چرخه پذیرش بیماران کرونایی اضافه شده‌اند و ممکن است هفته آینده مجبور شویم بیمارستان‌های دیگری را هم درگیر کرونا کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به افزایش آمار مراجعه بیماران مبتلا و مشکوک به بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هزار و ۲۵۰ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که این تعداد مرتبا در حال افزایش است.

احتمال قرمز شدن برخی مناطق استان از هفته آینده

وی بیان کرد: در حال حاضر 3 شهرستان خوزستان قرمز هستند و احتمال افزایش شهرستان های قرمز استان در هفته آینده وجود دارد.

ابول‌نژادیان در پاسخ به این پرسش که چند درصد از بیماران خوزستانی به سوش دلتا مبتلا شده اند، گفت: در حال حاضر بیماران مثبت کرونایی در خوزستان به ۲ نوع ویروس آلفا (انگلیسی) و دلتا (هندی) مبتلا هستند که به دلیل مسری بودن نوع دلتا، احتمال غالب شدن سوش دلتا در استان وجود دارد.

اکنون سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۱ شهرستان نارنجی و ۱۳ شهرستان زرد کرونایی هستند. تاکنون ۶۵۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

کد خبر 617494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار