معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با تاکید بر این‌که بخش عمده‌ای از شرایط تولید این واکسن فراهم شده و بقیه هم به زودی فراهم می‌شود، گفت: در کنار سایر تولیدکنندگان داخلی در تلاش هستیم بخش عمده‌ای از نیاز کشور به واکسن کرونا را برطرف کنیم.

واکسن رازی کوو پارس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا‏، دکتر محمدحسن فلاح مهرآبادی معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تعداد داوطلبان مرحله دوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس را ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: همه داوطلبان این مرحله دوز اول واکسن را دریافت کردند و ۳۸۰ نفر هم تا ۳۰ تیرماه دوز دوم واکسن را دریافت کردند.

او خاطرنشان کرد: گزارش اولیه مرحله دوم کارآزمایی بالینی تا آخر هفته به سازمان غذا و دارو ارسال خواهد شد.

مرحله سوم کارآزمایی بالینی اواخر مرداد آغاز می‌شود

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی افزود: پیش‌بینی می‌شود هفته سوم یا چهارم مرداد امسال مرحله سوم کارآزمایی این واکسن آغاز خواهد شد.

فلاح تاکید کرد: ۲ سناریو برای مرحله سوم تست بالینی واکسن مشخص شده که امید است با مجوز مسئولان این مرحله هم با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

تولید حداقل یک میلیون دوز از شهریور

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود از شهریور تولید حداقل یک میلیون دوز واکسن رازی کوو پارس انجام شود. 

فلاح یادآور شد: بخش عمده‌ای از شرایط تولید این واکسن فراهم شده و بقیه هم به زودی فراهم می‌شود.

او ادامه داد: در کنار سایر تولیدکنندگان داخلی در تلاش هستیم بخش عمده‌ای از نیاز کشور به واکسن کرونا را برطرف کنیم.

کد خبر 617015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار