سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کووایران برکت از افزایش تولید واکسن برکت از هفته دوم مرداد خبر داد و گفت: میزان تولید خیلی بالاتر خواهد رفت و به چند میلیون دوز در هفته خواهد رسید.

واکسن برکت

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، دکتر مینو محرز سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کووایران برکت درباره تزریق عمومی این واکسن بیان کرد: ما واکسن‌ها را تحویل وزارت بهداشت دادیم، تزریق آن‌ها در دست وزارتخانه است و خارج از حوزه این وزارتخانه تزریقی انجام نخواهد شد.

او ادامه داد: واکسن برکت تا الان روی افراد ۱۸ سال به بالا مطالعه می‌شد، اما الان در حال تهیه‌ پروپوزالی هستیم که واکسن را برای افراد زیر ۱۸ سال هم مطالعه کنیم، مجوز که بگیرد، بقیه‌ مراحل را هم انجام خواهیم داد. چون در هر حال باید مدارس هم فعالیتشان را مثل قبل از سر بگیرند.

محرز افزود: آمریکا و اروپا هم اول مطالعه‌ واکسن را روی افراد بالای ۱۸ سال انجام دادند و بعد از موثر بودن پروژه، شروع به مطالعه‌ گروه سنی پایین‌تر کردند.

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کووایران برکت گفت: اخیرا یک میلیون دوز واکسن را به وزارت بهداشت تحویل دادیم، الان هم تعدادی دیگر تحویل داده شده و از هفته دوم مرداد میزان تولید خیلی بالاتر خواهد رفت و در هفته به چند میلیون دوز خواهد رسید.

محرز افزود: واکسن برکت دو کارخانه دارد که یکی صنعتی و دیگری نیمه‌صنعتی است، کارخانه‌ صنعتی که راه بیفتد، به هفته‌ای ۲ میلیون دوز واکسن خواهیم رسید.

وی در مورد رژیم غذایی و دارویی بعد از تزریق واکسن اظهار کرد: مردم به اطلاعات فضای مجازی در مورد این موارد اصلا توجه نکنند. با توجه به اینکه باید قبل و بعد از تزریق واکسن حتما از ماسک استفاده کنند، نیازی به استفاده از دارو یا مواد غذایی خاصی بعد از تزریق هم ندارند.

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کوو ایران برکت افزود: فقط اگر دچار تب یا سردرد شدند، از یک مسکن معمولی استفاده کنند و اگر داروی خاصی روزانه مصرف می‌کنند، بعد از واکسیناسیون همچنان مصرف دارو را ادامه دهند، تنها نکته‌ مهم این است که چون درگیر جهش‌های مختلف ویروس هستیم، حتما از ماسک استفاده کنند، چون احتمال ابتلای مجدد وجود دارد.
 

کد خبر 617279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار