مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو آخرین وضعیت تولید و تحویل واکسن تولید مشترک با کوبا را تشریح کرد.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، سیدحیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره آخرین وضعیت تولید و تحویل واکسن تولید مشترک با کوبا (سوبرانا/پاستوکووک) اظهار کرد: بر اساس قراردادی که با کشور کوبا بسته شده، در مرحله اول این کشور حدود ۱۵۰ هزار دوز واکسن به ما تحویل داد که در واقع ۲۰ هزار دوز آن برای مطالعات بالینی مصرف شد و مابقی آن برای تزریق تحویل معاونت بهداشت خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس توافق صورت‌گرفته از مهر احتمالا ماهانه ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از کشور کوبا تحویل ایران خواهد شد، گفت: امیدواریم این موضوع طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته پیش رود.

محمدی در پاسخ به این پرسش که وزارت بهداشت پیش‌خرید واکسن‌های کرونا را به چه صورتی انجام می‌دهد، توضیح داد: در خصوص پیش‌خرید واکسن شرکت‌های تولیدکننده واکسن در صورت دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو مجاز هستند با هیأت‌امنای صرفه‌جویی ارزی وارد مذاکره شوند و قرارداد پیش‌خرید ببندند و شرط آن آماده بودن واکسن است.

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازکان غذا و دارو افزود: قیمت‌گذاری واکسن‌ها پس از تولید مشخص می‌شود بر همین اساس قیمت‌گذاری واکسن برکت انجام شد و هرچند اقداماتی برای تعیین قیمت سایر واکسن‌ها صورت گرفته و قیمت حدودی آنها مشخص شده اما قیمت دقیق سایر واکسن‌ها هنوز مشخص نیست.

به گفته محمدی، واکسیناسیون بر اساس اولویت‌ها و سند جامع واکسیناسیون آغاز شده است و به تدریج برای همه گروه‌های سنی پیش می‌رود که امیدواریم با تولید بیشتر واکسن‌ها و واردات به موقع آنها سرعت واکسیناسیون در کشور افزایش یابد.
 

کد خبر 616590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار