مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای فروردین امسال تاکنون حدود ۵۰ هزار قلم انسولین میان داروخانه‌های هلال احمر توزیع شد و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفت.

انسولين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، دکتر عسکری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در خصوص توزیع انسولین در کشور با کمبود مواجه نیستیم، گفت: در راستای تأمین داروهای بیماران دیابتی و نیاز شدید کشور به اقلام انسولین، از طریق شرکت بازرگانی سها کیش وابسته به این سازمان اقدام به واردات انسولین کردیم و از ابتدای فروردین سال جاری تاکنون حدود ۵۰ هزار قلم انسولین در میان داروخانه‌های هلال احمر توزیع شده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

عسکری گفت: در زمینه تأمین انسولین قلمی مورد نیاز بیماران دیابتی در سال ۹۹ با کمبودهای مقطعی مواجه بودیم. از آنجا که زندگی بیماران دیابتی به خصوص مبتلایان به نوع یک این بیماری به تأمین روزانه انسولین بستگی دارد، داروخانه هلال احمر با تمهیدات اندیشیده شده و مدیریت صحیح سعی کرده است تا در سخت‌ترین شرایط نیز انسولین مصرف‌کنندگان تأمین شود.

جمعیت هلال احمر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری با همکاری سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت هیچ کدام از اقلام دچار کمبود نشده و توزیع انسولین بدون محدودیت ادامه دارد و دپوی مناسبی از داروهای بیماران دیابتی برای اطمینان‌بخشی به آنها تأمین و ذخیره شده است که با قطعیت می‌توان گفت درصورت ادامه تأمین سهمیه داروخانه، در ماه‌های آتی نیز با کمبود مواجه نخواهیم شد.

او گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ نوع انسولین موجود است و این ۱۰ نوع انسولین در حال پخش در داروخانه‌های جمعیت هلال احمر است.

کد خبر 607385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار