معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:‌ طرح ثبت نام بیماران دیابتی تا ۲۰ تیر تمدید شده و پس از اتمام موعد مقرر توزیع دارو صرفاً به بیماران ثبت شده در این سامانه صورت می‌گیرد.

انسولین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از وبدا، معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره ۲ خود درمورد ثبت‌نام برای دریافت داروی انسولین قلمی اعلام کرد: اکنون اطلاعات بیماران تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در سامانه مدیریت بیماری‌های نادر بارگذاری و اطلاعات ۵۰ درصد از بیماران مصرف کننده انسولین قلمی پیش‌بینی‌شده در کشور ثبت شده است.

در این اطلاعیه آمده است: به منظور ساماندهی فرآیند توزیع انسولین قلمی و ارتقای سطح دسترسی بیماران دیابتی به این گروه از داروها، از ماه گذشته طرح ثبت نام این بیماران در سامانه مدیریت بیماری‌های نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) با دستور اکید وزیر بهداشت و تاکید بر استفاده حداکثری از امکانات مراکز درمانی، بهداشتی در دانشگاه های علوم پزشکی برای پیشگیری از ازدحام مراجعان در شرایط  شیوع کووید۱۹ آغاز شد. تا جایی که درحال حاضر ۸۲۸ مرکز دیابت در سطح کشور در این زمینه فعال هستند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همچنین به منظور تسریع در این خصوص، مذاکرات مستمری با سازمان‌های بیمه گر پایه در مورد تطابق بانک اطلاعاتی این بیماران و انتقال داده به سامانه مدیریت بیماری‌های نادر  (https://rda.behdasht.gov.ir)  صورت گرفته است. در حال حاضر اطلاعات بیماران زیر پوشش «سازمان بیمه سلامت» در سامانه بارگذاری و اطلاعات ۵۰ درصد از بیماران مصرف کننده انسولین قلمی پیش‌بینی‌شده در کشور نیز ثبت شده است.

در این اطلاعیه تصریح شده است: بر اساس این اطلاعیه، با اقدامات صورت‌پذیرفته نیازی به مراجعه بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت به مراکز دیابت نیست و بیماران صرفاً با مراجعه به سامانه مدیریت بیماری‌های نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) می توانند از ثبت کدملی و صحت اطلاعات درج شده خود اطمینان پیدا کنند و چنانچه اطلاعاتشان نیاز به اصلاحات دارد، آخرین اصلاح را انجام و ثبت نهایی نکند. در صورت عدم ثبت اطلاعات نیز با انتخاب استان/شهر محل سکونت خود، از لیست مراکز دیابت محدوده سکونت خود مطلع شوند و با مراجعه و ارائه مستندات پزشکی اقدام به ثبت نام در این سامانه کنند.

کد خبر 611096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار