سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷ - ۱۶:۲۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: قائم مقام سازمان جنگلها و مراتع کشور گفت: هرگونه بهره برداری غیراصولی از جنگلها و مراتع کشور تخریب محسوب می‌شود

به گزارش واحد مرکزی خبر از کرمانشاه، شریعت نژاد امروز در جمع معاونان حفاظت و حمایت از منابع طبیعی کشور گفت: شیوه های سنتی کشاورزی، دامداری و استفاده از جنگل‌ها بـرای تـامین سوخت مهمترین عامل تخریب جنگلها و مراتع است.

وی افزود: فرهنگ سازی و منطقی کردن بهره بـرداری و ارتقاء اهرم‌های حفاظت، همکاری بیشتر دستگاه‌هـای انتظامی و قضایی و وضع قـوانین مناسب نقش موثری درحـراست از عرصه‌های ملی دارد.

قـائم مقـام سـازمان جنگلها و مراتع کشور سطح جنگل‌هـای کشور را 14 میلیون و 200 هزار هکتار و مراتع را 86 میلیون هکتار اعـلام کرد وگفت: تـا پایان برنامه چهارم توسعه 500 هزار هکتار از جنگل‌های کشور با غرص نهال احیاء و بازسازی می‌شود.

سلیمانی مدیر کل منابع طبیعی استان کرمانشاه نیز گفت: در این استان یک میلیون و 100هزار هکتار مرتع و 600 هزار هکتار جنگل بـا انواع درختان بلوط، ارژن، بـادام وحشی، بلالوک، زالزالک، امرود، کی کو و بنه وجود دارد که 21 پایگاه حفاظت منابع طبیعی از آنها حراست می‌کند. 

کد خبر 60491

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها