فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با عنوان این مطلب که مردم از محدودیت‌های کرونایی در یک سال گذشته خسته شده‌اند در عین حال نسبت به خطرات مرگبار ویروس جهش‌یافته هشدار داد.

علیرضا زالی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر‏، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران ویروس جهش‌یافته را مهم‌ترین چالش پیش رو در مقابله با این بیماری دانست و گفت: ویروس جهش‌یافته از قدرت سرایت‌پذیری و مرگ و میر بالاتری برخوردار است و افراد جوان را بیشتر گرفتار می‌کند.

وی با اشاره به بروز علائم بالینی ویروس جهش‌یافته در مدت زمان خیلی کوتاه‌تر نسبت به ویروس ووهان افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در اجتماعات و محیط‌های پرازدحام و مکان‌های مسقف و بدون تهویه مناسب و خودداری از سفر می‌تواند میزان ابتلا را کاهش دهد.

زالی با تاکید بر این‌که استفاده از ماسک به تنهایی برای مقابله با بیماری کافی نیست، تصریح کرد: شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید با دقت بیشتری اعمال شود. گروه‌های در معرض خطر باید جدی‌تر پروتکل‌ها را رعایت کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، با عنوان این مطلب که مردم از بیماری کرونا و محدودیت‌های آن خسته شده‌اند، افزود: روند فرسایشی این بیماری توان اجتماعی و تاب‌آوری مردم را تقلیل داده است اما مجبوریم این شرایط سخت را تحمل کنیم.

زالی با تاکید بر این‌که کوچک‌ترین اشتباه در مقابله با کرونا می‌تواند منجر به افزایش مرگ و میر و مشکلات دیگری شود، ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به عنوان راهبرد اصلی پیشگیری از بیماری بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم با دغدغه کمتری وارد سال جدید شویم.
 

کد خبر 590292

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha