لامبورگینی در موارد مختلفی در حال آزمایش یک «فیس ‌لیفت» نصفه و نیمه برای مدل «اوروس» (Urus) بوده و گزارش‌های جدید حاکی از آن است که این فیس‌لیفت در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد. همچنین گفته شده است که یک مدل‌ «پلاگ - این هیبریدی» نیز قرار است به خانواده این ابرشاسی‌بلند لامبورگینی اضافه شود.

اوروس

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از وب‌سایت موتور۱، مدل‌ «پلاگ - این هیبریدی» مدت‌هاست که مورد توجه مقامات شرکت قرار گرفته است و بر اساس گزارش‌های منتشر شده در منابع مختلف خبری اوروس پلاگ – این هیبریدی (PHEV) به یک موتور ناشناخته پورشه با نام رمز "LK۵" مجهز خواهد شد.

البته مشخص نشده که این موتور ۶ سیلندر یا ۸ سیلندر است، اما گفته شده که موتور بنزینی می‌تواند تا ۶۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند و موتور الکتریکی نیز با تولید ۲۲۰ اسب‌بخار، مجموع قدرت این خودروی شاسی‌بلند را به ۸۲۰ اسب‌بخار می‌رساند. همانند تمامی خودروهای هیبریدی، این مدل نیز به‌خاطر بسته باتری‌هایش وزن بیشتری نسبت به مدل معمولی دارد و گفته شده، حدود ۲۵۰ کیلوگرم از اوروس ۸ سیلندر بنزینی سنگین‌تر خواهد بود.

توجه به توسعه خودروهای برقی و همچنین هیبدریدی باعث شده تا غول‌های ابرخودروساز جهان مانند لامبورگینی هم به فکر توسعه چنین مدل‌هایی در میان محصولات خود باشند. این شرکت درحال حاضر با مدل آستریون ال‌پی‌آی ۴-۹۱۰ در بازار خودروهای هیبریدی حضور دارد و به‌گفته مقامات لامبورگینی در کنار اوروس هیبریدی، مدل آوانتادور هیبریدی نیز در آینده‌ای نزدیک بر روی خط تولید قرار خواهد گرفت.

تصاویر | سریع‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ با سرعتی شگفت‌انگیز

کد خبر 589188

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار