یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
۰ نفر

معاون کل وزارت بهداشت وضعیت کرونا را در کشور و علت خیز این بیماری را در خوزستان تشریح کرد.

ایرج حریرچی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: به دلیل ورود ویروس انگلیسی کرونا و عدم رعایت دستورالعمل‌ها و افت قابل توجه رعایت آنها، شرایط فعلی برای کشور رخ داده است. البته اکنون در برخی شهرستان‌ها رعایت دستورالعمل‌ها بهتر شده ولی چاره کار رعایت دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها از سوی مردم و انجام اقدامات پیشگیرانه و اعمال محدودیت‌ها از طرف کارگزاران است.

وی با اشاره به افزایش تعداد تست‌های کرونا به‌ویژه در استان خوزستان اظهار کرد: مشکل اصلی ما در این استان عدم قرنطینه مناسب بیماران شناسایی شده است. یعنی پس از انجام تست و مثبت شدن پاسخ آن، درصدی از افراد پروتکل‌ها را به درستی رعایت نمی‌کنند که این موضوع باید جدی‌تر گرفته شود. 

معاون کل وزارت بهداشت درباره پیشنهادهایی که پیرامون قرنطینه استان خوزستان وجود دارد، بیان کرد: خوشبختانه مقامات استانی تاکنون اقدامات مناسبی انجام داده‌اند. اگر بیماری گسترش بیشتری داشته باشد حتما در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح خواهد شد.

وی درخصوص پیش‌بینی‌ها از شرایط روزهای آتی بیماری تصریح کرد: وضعیت فعلی کشور به گونه‌ای است که اکثر استان‌ها یا روند ثبات دارند و یا روند نزولی را تجربه می‌کنند. فقط در استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری روند افزایشی داریم. البته استان خوزستان پیک سوم را تجربه نکرده بود و الان در حال تجربه پیک سوم بیماری با ویروس انگلیسی است.

حریرچی گفت: امیدواریم با رعایت مردم ان‌شاءالله افزایش موارد بیماری را شاهد نباشیم چراکه خصوصیات ویروس به شکلی است که کوچک‌ترین بی‌احتیاطی می‌تواند ویروس را شعله‌ور و کشور را دچار مشکل کند. 

کد خبر 587690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی