وزیر ارتباطات گفت: مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حق السهم دولت از اپراتورها، ضرری است که برای تمام ایران است. این را خدمت عزیزمان در مجلس هم عرض کرده‌ام.

آذري جهرمي - وزير ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین محمدجواد آذری جهرمی با انتشار متن مصوبه مجلس درباره افزایش ۱۰ درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها در صفحه اینستاگرام خود  نوشت: این عین مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس است. اگر غیر از این است، لطفا رسما تکذیب شود. این پیشنهاد توسط نمایندگان به قانون بودجه اضافه شده است. سه هزار میلیارد بودجه برای نظارت، مسئول نظارت هم صدا و سیما.

وزیر ارتباطات افزود: صبح روز گذشته خانم سارا فلاحی، نماینده مردم ایلام به دلیل اثر این مصوبه در گران شدن اینترنت و توقف توسعه روستایی، خواهان حذف این پیشنهاد از قانون شد. پیشنهاد این نماینده با همراهی تنها  نفر از نمایندگان تصویب نشد. این بدان معناست که پیشنهاد کمیسیون تلفیق تثبیت شده است.

وی تاکید کرد: ادعا شد افزایش سه هزار میلیارد تومانی، با شفاف سازی بودجه محقق شده است. سوال اینجاست که اگر چیزی پنهان بود پس افزایش ده درصدی مالیات چیست؟ در متن مصوبه کمیسیون تلفیق آمده است که ده درصد افزایش حق السهم دولت معادل سه هزار میلیارد تومان می شود. تاکید می‌کنم که ادعای پنهان بودن بخشی از درآمد اپراتورها در بودجه صحیح نیست.

جهرمی خاطرنشان کرد: بعد از آن گفته شد تخصیص بودجه به صدا و سیما صحت ندارد. چیزی که در متن مصوبه تلفیق به صراحت آمده است. بعد گفتند که اصالتا بودجه را برای توسعه روستایی اختصاص می‌دهند که اثری از این تصمیم در مصوبه تلفیق نیست.

وزیر ارتباطات  تاکید کرد: در جلسه عصر مجلس، متنی قرائت شد که مجلس به اپراتورها اجازه افزایش قیمت اینترنت را نمی دهد؛ یک گام بسیار مثبت. اما موضوع این است که اصل اخذ مالیات سه هزار میلیارد تومانی همچنان پابرجاست. این یعنی ورشکستگی اپراتورها و توقف توسعه اینترنت در سراسر کشور به خصوص روستاها.

وی گفت: انتظار است همه با مردم شفاف باشیم. فعلا تنها متن رسمی منتشر شده همان متن قانون مصوب تلفیق است. قطعا متن قانون بر حاکم کشور خواهد بود نه اظهارنظرهای غیر رسمی. یکی از اپراتورها مدعی شده بود که این قانون شامل آنها نمیشود. این ادعا نیز بر اساس متن موجود فعلی قانون درست نیست و این قانون شامل «همه» اپراتورها خواهد بود. ضرر این مصوبه برای ایران است. این را خدمت عزیزمان در مجلس هم عرض کرده‌ام.

کد خبر 587195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 19
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  6 0
  ای بابا اگه کسی رو پیدا کردید فکر ایران بود سلام مارو بهش برسونید.
 • خخخخ IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  2 0
  اینها نمی دانند اپراتور چیه .
 • حسین IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  4 0
  باسلام حاجی.اونها بلد نیستند یا نمیخواهند بنفع مردم کاری کنند حداقل به ضرر مردم قانون تصویب کنند تاحقوقشان حلال باشد
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  6 0
  پس آقای وزیر ظاهرا بیشتر جوش کم شدن سود نجومی اپراتور ها رو میزنه نه جوش مردم چون قیمت اینترنت که ثابت موند. و البته با نظارت بر فضای مجازی هم اینگونه مواجه کرده

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار