مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا درباره عوارضی که تزریق این واکسن در داوطلبان تست انسانی آن نشان داده است، توضیح داد.

واكسن كروناي ايراني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر محمدرضا صالحی مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا ساخت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نام «کُوو ایران برکت» اظهار داشت: مرحله اول تست انسانی واکسن کرونا با روند مطلوبی درحال انجام است و به عبارتی کار به خوبی پیش می رود.

وی بیان داشت: عارضه هایی که تاکنون از داوطلبان ثبت شده، از گرید یک عوارض بوده که یک موضوع طبیعی پس از تزریق واکسن ها با پلت فرم ویروس غیرفعال شده است و تا به حال دغدغه جدی در روند این طرح مطالعاتی ایجاد نشده است.

صالحی ادامه داد: تاکنون بیشتر داوطلبان در قالب چند گروه واکسن را دریافت کرده اند و به تعدادی دیگر هم این هفته واکسن کرونا تزریق می شود. در تلاش هستیم داوطلبان باقیمانده این مرحله در یکی دو هفته آینده واکسن خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه تزریق تمام داوطلبان تا اواخر بهمن به اتمام می رسد، ادامه داد: در این زمان نتایج اقدامات و جمع بندی اطلاعات در اختیار وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد تا در صورت تایید رگولاتور، مجوز ورود مطالعه به مراحل بعدی اخذ شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: پس از سپری شدن مرحله اول تست انسانی، مرحله دوم این مطالعه با حدود ۵۰۰ داوطلب آغاز خواهد شد.

وی تعداد داوطلبانی را که دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند، ۲۱ داوطلب اعلام کرد و گفت: هرچند بر پایه اطلاعات موجود اولیه این واکسن ایمنی زایی خوبی را نشان داده اما برای اعلام درصد ایمنی زایی هنوز زود است و نیاز به زمان بیشتری برای این کار است.

کد خبر 583075

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha