رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران خواستار پیگیری تفاهمنامه با نیروی هوایی ارتش برای تعیین تکلیف پادگان دوشان‌تپه در راستای تامین سرانه‌های خدماتی محلات منطقه ۱۳ شد.

محمد سالاري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد سالاری در دویست و شصت و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری خواستار تعیین تکلیف پادگان دوشان تپه شد و گفت: پادگان موسوم به نیروهوایی که در منطقه ۱۳ شهرداری تهران واقع شده است، حدود ۲۴۵ هکتار مساحت دارد که ۲۰ درصد مساحت منطقه را تشکیل داده است. از ابتدای این دوره، شهردار تهران اهتمام داشت در توافق با نیروی هوایی ارتش و وزارت دفاع، نسبت به بازآفرینی کالبدی و فضایی و بازآفرینی شهری این محدوده اقدام کنند.

وی ادامه داد: از آنجایی که تمام محلات اطراف پادگان دوشان تپه، به شدت غیربرخوردار و دارای تراکم جمعیتی بالا هستند، این توافق می‌تواند مشکل سرانه‌های خدماتی این محلات را حل کند و انتظار ما این بود که این توافق طی چند ماه گذشته به سرانجام رسیده باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه حدود ۲۰ هکتار از این پادگان نیز قرار است طی توافقی از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری به موزه نیروی هوایی تبدیل شود، اظهار داشت: تقاضای من از شهردار تهران و ریاست شورای شهر این است که موضوع تعیین تکلیف پادگان دوشان تپه را به عنوان یکی از مطالبات شورایاران، اهالی و شهردار منطقه ۱۳ مورد پیگیری قرار دهند.

سالاری افزود: اکنون مطالعات زیربنایی این طرح انجام شده و نیروی هوایی نیز آمادگی همکاری را دارد و تحقق این امر فقط نیاز به تعامل و انعقاد قرارداد دارد تا با بازآفرینی این محدوده، سرانه‌های خدماتی محلات اطراف تامین شود.

کد خبر 581308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار