با انحلال شورای شهر جدید صدرای شیراز، استاندار فارس بهزاد پرنیان، شهردار سابق صدرا را به عنوان سرپرست شهرداری این شهر جدید منصوب کرد.

شهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پرویز کهندل مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: هیات حل اختلاف استان در اجرای ماده ۹۱ قانون شوراها صلاحیت پیشنهاد انحلال شوراها را به هیات حل اختلاف مرکزی مستقر در تهران را دارد که این پیشنهاد پذیرفته و شورای شهر جدید صدرا منحل شد.

وی گفت: به دنبال اختلافات و مشکلاتی که در شورا و شهرداری شهر جدید صدرا به‌وجود آمد و استعفای اعضای شورا، پیشنهاد انحلال این شورا از سوی هیات حل اختلاف استان به هیات حل اختلاف مرکزی ارائه شد که در نهایت پیشنهاد انحلال شورای شهر صدرا ابتدای بهمن ماه ۹۹ به استانداری فارس ابلاغ شد.

کهندل اضافه کرد: از تاریخ ابلاغ این مصوبه، شورای شهر صدرا عملا منحل شد و استاندار فارس طبق ماده ۹۹ قانون شوراها به عنوان جانشین شورای شهر صدرا عمل خواهد کرد و تمام وظایف و اختیارات و ۳۴ وظیفه‌ای که در ماده ۸۰ قانون شوراها برای این نهاد در نظر گرفته شده به استاندار تفویض خواهد شد.

وی با بیان اینکه با انحلال شورای شهر صدرا، شهرداری که از سوی اعضای شورای شهر صدرا پیشنهاد شده بود عملا دیگر اختیار و یا حق هیچ گونه امضایی نخواهد داشت، گفت: روز یکشنبه ۵ بهمن ماه بهزاد پرنیان، شهردار سابق شهر جدید صدرا دوباره به عنوان سرپرست شهرداری این شهر منصوب و حکم وی نیز صادر و ابلاغ شد.

وی بر این موضوع که تمام فعالیت‌های شهرداری صدرا اکنون با نظارت مستقیم استاندار فارس انجام خواهد شد، افزود: اقداماتی از جمله ابلاغ نامه‌ها، بودجه، تفویض اختیارات، هرگونه معامله‌ای، اجاره، برگزاری هرگونه مناقصه و مزایده و ... که بایستی طبق بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون شوراها در شورا مصوب شود باید به تایید استاندار فارس برسد.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس اضافه کرد: تا برگزاری انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ و انتخاب اعضای جدید شورا که عملا از اول  شهریور سال آینده بر کرسی تصمیم گیری خواهند نشست و شهردار مورد نظر اکثریت این اعضا پیشنهاد شود استاندار به عنوان جانشین شورای شهر صدرا خواهد بود.

شهر جدید صدرا در غرب شیراز واقع شده است.

کد خبر 581149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار