شورای شهر صدرا به دلیل استعفای همه اعضا و به حد نصاب نرسیدن اعضای علی‌البدل منحل شد و استاندار فارس تا زمان برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و تعیین منتخبان مردم این شهر جدید، جانشین این شورا خواهد بود.

شهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان شیراز گفت: استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر صدرا به هیات حل اختلاف استان فارس ارجاع شد که این موضوع به تصویب و تایید این هیات رسید.

محمدرضا امیری افزود: با توجه به اینکه بعد از پذیرش استعفای همه اعضای شورای شهر صدرا تعداد اعضای علی البدل برای جایگزینی به حدنصاب نمی‌رسید موضوع انحلال این شورا در دستور کار قرار گرفت. انحلال شورای شهرها نیازمند رای حل اختلاف مرکزی مستقر در تهران است.

امیری ادامه داد: بر اساس قانون انحلال شوراهای اسلامی روستاها با پیشنهاد فرماندار و تایید هیات حل اختلاف استان ممکن است اما انحلال شوراهای اسلامی شهرها به پیشنهاد هیات حل اختلاف استان و با تأیید هیات حل اختلاف مرکزی مستقر در پایتخت امکان پذیر است.

فرماندار شیراز بیان کرد موضوع انحلال شورای شهر صدرا به پیشنهاد هیات حل اختلاف استان فارس در هیات حل اختلاف مرکزی تایید و حکم انحلال این شورا اکنون به استان فارس ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: با انحلال شورای شهر صدرا استاندار فارس جانشین این نهاد شده تا انتخابات پیش رو شوراها در سه ماه اول سال ۱۴۰۰برگزار شود و نمایندگان جدید وارد شورای این شهر شوند.

امیری خطاب به اهالی شهر جدید صدرا گفت: جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد زیرا در قانون برای این شرایط پیش بینی‌های لازم شده و قطعا خدمات رسانی به مردم و شهروندان صدرا بدون کمترین خللی انجام خواهد شد و مدیریت شهری صدرا کماکان در حال خدمت رسانی به شهروندان خواهد بود.

اعضای شورای شهر صدرا در یکصد و هفتاد و سومین جلسه این نهاد در اواخر شهریورماه ۹۹ به صورت دسته جمعی از عضویت در شورای پنجم این شهر جدید استعفا دادند.

در نامه‌ای که در اواخر شهریور ۹۹ به امضای حمیدرضا صادقی، خسرو رزمجویی، مهدی کشاورز، کاظم قائدی و مسعود رحیمی رسیده است این پنج عضو ضمن درخواست استعفا، پیشنهاد کرده‌اند که برای ایجاد رفاه عمومی و همچنین زمینه مناسب برای رشد و توسعه پایدار شهری، صدرا به شیراز الحاق شود.

استعفای دسته‌جمعی اعضای این شورا به تصویب فرمانداری شیراز نرسید و مجددا اعضای این شورا بر تصمیم خود پافشاری کردند و به صورت انفرادی استعفا دادند. شورای شهر صدرا ۷ عضو دارد که سه عضو آن به دلیل مشکلات مالی و ... دستگیر شده بودند. کاظم قائدی، عضو علی البدل این نهاد اواخر شهریور ۹۹ جایگزین حسام پرواز دوانی اولین عضو دستگیر شده این نهاد شد.

صدرا در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز اوایل دهه ۷۰ برای سکونت افراد در نزدیکی کلانشهر شیراز بنا نهاده شد و بنا بر اعلام مسئولان این شهر جدید، هم‌اینک بیش از یکصد هزار نفر جمعیت دارد.

کد خبر 580949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار