رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: کیفیت هوای کلانشهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد، عموم مردم به ویژه گروه‌های حساس از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

کیفیت هوای تهران در عصر ۲۳ دی ۱۳۹۹

به گزارش همشهری آنلاین؛ اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد تهران با شاخص کلی ۱۹۰ در آستانه وضعیت بنفش قرار دارد. این درحالی است که وضعیت بحرانی در منطقه ۱۲ گزارش شده و شاخص روی عدد هولناک ۵۰۰ قرار گرفته است.

از سوی دیگر دکتر عباس شاهسونی رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به کیفیت هوای پایتخت، به ایسنا گفت: با توجه به پایداری هوا و افزایش ترددها در سطح شهر، کیفیت هوای شهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه آلاینده مسئول ذرات معلق است، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، باید از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند. افراد دیگر نیز باید از فعالیت های طولانی یا سنگین در خارج از منزل اجتناب کنند.

شاهسونی خاطرنشان کرد: در این شرایط، در صورت عدم رعایت استفاده از ماسک مناسب و حضور در فضای آزاد، احتمال افزایش قابل توجه بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش قابل توجه علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت تاکید کرد: با توجه به ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از  کووید ۱۹، از عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند، بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان،  بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست می شود که از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

 وی افزود: ورزشکاران نیز از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه ها اجتناب کنند. 

شاهسونی گفت: از مردم می‌خواهیم به منظور حفظ سلامت به جز موارد ضروری، از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب کنند و در صورت ضرورت، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.

کد خبر 579069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار