وزیر بهداشت در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی، به منظور رعایت اقدامات احتیاطی برای مقابله با نوع جهش‌یافته ویروس کرونا در برخی کشورها خواستار اقداماتی در این زمینه شد.

نمکی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی به منظور رعایت اقدامات احتیاطی برای مقابله با نوع جهش یافته ویروس کرونا در برخی کشورها، خواستار لغو کلیه پروازهای خطوط هوایی شرکت‌های ایرانی به مقصد کشور انگلستان شد.

در این نامه آمده است: 

براساس گزارش واصله، اخیراً نوع جهش یافته ویروس کوویدـ۱۹ در برخی کشورها به ویژه کشور انگلیس مشاهده شده که به احتمال قوی دارای بیماری‌زایی بالایی است، لذا به منظور رعایت اقدامات احتیاطی خواهشمند است دستور فرمایید از این تاریخ کلیه پروازهای خطوط هوایی شرکت های ایرانی به مقصد کشور انگلستان و بالعکس لغو و کان لم یکن اعلام گردد.
 
از دستور مساعدی که در این زمینه صادر می فرمایید، سپاسگزاری می شود.
 

ضرورت بررسی دقیق مسافرین از مبدا انگلیس به مقصد ایران
 

نمکی همچنین پیرو این مکاتبه، در نامه‌ای به رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درخصوص بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیر مستقیم از مبدأ کشور انگلیس وارد می‌شوند، دستوراتی صادر کرد. براساس این گزارش، در این نامه بر ضرورت بررسی دقیق مسافرین از مبدا انگلیس به مقصد ایران، انجام تست، قرنطینه و مراقبت کامل از آنها و تشدید نظارت‌ها و مراقبت و انجام آزمایش‌های کوویدـ۱۹ در کلیه مبادی ورودی هوایی به خصوص پروازهایی که از مبدأ کشورهای اروپایی صورت می‌پذیرد، تاکید شده است.
 
متن نامه وزیر بهداشت به دکتر رئیسی به شرح زیر است:

پیرو مذاکره انجام شده و نامه‌های قبلی مبنی بر بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم از مبدأ کشور انگلیس وارد می‌شوند و نیز قطع موقت پروازهای خطوط هوایی شرکت‌های داخلی به مقصد آن کشور، ضروری است موارد ذیل هم مورد توجه ویژه قرار گیرد:

۱. سریعاً همه کسانی که طی دو هفته گذشته از مبدأ کشور انگلیس مستقیم یا غیرمستقیم وارد کشور شده‌اند مورد بررسی قرار گرفته و تا تعیین تکلیف نتایج آزمایشات مربوطه، تحت قرنطینه و مراقبت کامل قرار گیرند.
 
۲. باتوجه به مراودات کشور انگلیس با دیگر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی، ضروریست کلیه مبادی ورودی هوایی بخصوص پروازهایی که از مبدأ کشورهای اروپایی صورت می پذیرد، شدیداً تحت نظر، مراقبت و انجام آزمایشات کوویدـ۱۹ قرار گرفته و همچنین علائم بالینی افراد وارده مورد بررسی دقیق قرار گیرند.
 
البته کنترل و نظارت مذکور شامل کلیه مرزهای زمینی و دریایی علاوه بر مرزهای هوایی هم خواهد شد. ضرورت دارد در اجرای این دستورالعمل، گزارش روزانه اقدامات انجام شده به دفتر اینجانب ارسال گردد.
 

کد خبر 574472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار