با وجود آنکه تمامی پروازها به مقصد انگلیس به مدت ۲ هفته لغو شده، اما فروش بلیت‌های پرواز انگلیس به مقصد تهران و برعکس همچنان ادامه دارد.

فرودگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به شرایط پیش آمده جدید در ابتلا به بیماری کووید۱۹ در انگلستان، به تشخیص وزارت بهداشت، به منظور جلوگیری از انتقال بیماری و تلاش برای حفظ سلامت مردم، پروازهای بین تهران و مقاصد کشور انگلستان به مدت دو هفته تعلیق شده است. اما با وجود اعلام این محدودیت همچنان فروش بلیت‌ از مبدا تهران به مقصد انگلیس و برعکس از انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد.

در این رابطه مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به یافتن نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس، به مدت دو هفته تمامی پروازهای ایران به مقصد لندن متوقف شده است، گفت: تمامی پروازهای ایران به انگلیس توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شود که تا اطلاع ثانوی این پروازها لغو می‌شود.

او ادامه داد: فعلا تصمیمی برای لغو سایر پروازهای خارجی به کشورهایی از جمله هلند و آلمان توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته نشده است.

سامانی با بیان اینکه مسافرانی که پیش از این بلیت برای این مسیر پروازی گرفته‌اند، بلیت‌های آنان همچنان اعتبار دارد، افزود: هر هفته یک پرواز به مقصد لندن و منچستر یونایتد انجام می‌شود که در حال حاضر به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا این پروازها تا دو هفته لغو شده است.

همچنین حسین جهانی مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی باشگاه خبرنگار جوان با بیان اینکه با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی پروازهای انگلیس لغو شده است، گفت: فعلا هیچ تصمیمی برای سایر پروازهای خارجی گرفته نشده است.

جهانی با بیان اینکه مسافرانی که بلیت تهیه کرده بودند، نگران نباشند، تصریح کرد: مبالغ این بلیت‌ها در صورت درخواست مسافران بازگردانده می‌شود و یا بلیت‌های جایگزین برای آنها صادر می‌شود.

این در حالی است که فروش بلیت پروازهای انگلیس به مقصد ایران هم‌چنان ادامه دارد و تاکنون وزارت راه‌وشهرسازی به طور رسمی ممنوعیتی را برای این پروازها اعلام نکرده است.

گفتنی است همزمان با افزایش نگرانی‌ها در پی شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب انگلیس، برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اقدامی فوری، کلیه پروازهای ورودی از بریتانیا را لغو و ممنوع اعلام کردند.

اعمال محدودیت‌های اضطراری اخیر توسط برخی کشورهای اتحادیه اروپا در شرایطی صورت می‌گیرد که وزیر بهداشت بریتانیا، گونه شناسایی‌شده جدید ویروس کرونا را به لحاظ سرعت شیوع، «مهارناپذیر» خوانده است.

بر اساس این گزارش کشورهای هلند، آلمان، کویت، ایتالیا، بلژیک، سوئد، فرانسه و ترکیه پروازهای خود را به این کشور متوقف کرده‌اند.

کد خبر 574379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار