سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تهران با وجود نارنجی بودن در وضعیت شکننده‌ای به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد، گفت: دورهمی‌های خانوادگی یکی از خطرات محسوب می‌شود و اعمال این ممنوعیت تردد هم به همین دلیل است.

سيماسادات لاري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، دکتر سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در مورد شرایط اپیدمی در تهران بیان کرد: در حال حاضر وضعیت تهران در مورد کرونا نارنجی است، اما این وضعیت پایدار نیست و بسیار شکننده است. 

وی ادامه داد: در دو هفته ابتدایی آذر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم و اصناف بسیار مناسب ارزیابی شده و به واسطه همین موضوع، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۶۰ مورد در اول آذر ماه به ۶۴ شهر رسیده، اما از آن طرف، شهرهایی با وضعیت نارنجی هم به وضعیت قرمز افزوده شده است. 

لاری افزود: بنابراین وضعیت شهرها و اعمال محدودیت‌ها، کاملا به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بستگی مستقیم دارد و بر اساس در نظر گرفتن رنگ‌بندی‌های قرمز، نارنجی و زرد، سطح محدودیت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت در رابطه با اعمال محدودیت‌ها، ادامه داد: اعمال منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح علاوه بر شهرهای قرمز، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای نارنجی هم انجام خواهد شد. همچنان برگزاری دورهمی‌های خانوادگی یکی از خطرات محسوب می‌شود و اعمال این ممنوعیت تردد هم به همین دلیل است.

او افزود: با توجه به نزدیکی فصل زمستان و جمع شدن بیشتر افراد در فضاهای سربسته و حضور در دورهمی‌های خانوادگی، از همه مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم که به این موارد توجه ویژه داشته و در دورهمی‌های خانوادگی حضور پیدا نکنند.

وی گفت: همان طور که بارها اعلام شده، اگر بتوانیم میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حساسیت جامعه را افزایش داده و دچار عادی‌انگاری نشویم، می‌توانیم این روند کاهشی بستری و فوتی به علت کرونا را حفظ کنیم و در غیر این صورت، بار بیماران بستری یا بدحال افزایش پیدا می‌کند و عمده نگرانی ما در مورد فصل زمستان، حضور افراد در فضای بسته و بدون تهویه در فصل سرما است.

کد خبر 572301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار