آمار بستری روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در فصل پاییز به بالاتر از ۳ هزار نفر رسید. در این بین یزد با بیشترین حد نرخ بروز بیماری، قرمزترین استان کشور در این فصل بوده است.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، در فصل بهار، تابستان و پاییز به نوعی شاهد اوج‌گیری بیماری کرونا در برخی ماه ها بودیم. فصل پاییز اما روایتی تلخ‌تر از کرونا به نمایش گذاشت. شدت این بیماری در متغیر های تلخ و نگران‌کننده کرونایی در میانه آبان نمود جدی‌تری پیدا کرد.

یکی از این متغیرها میزان بستری روزانه در کل کشور بود که طبق آمار رسمی وزارت بهداشت و درمان، حد این متغیر در میانه آبان‌ماه از مرز ۳ هزار بستری روزانه نیز فراتر رفت. 

در همین خصوص در گزارشی که این وزارتخانه در ۲۱ آذر از کل وضعیت بستری کشور  منتشر کرده، به شکل دقیق‌تری این متغیربه تفکیک استان‌ها بررسی شده است.

بالاترین و پایین ترین نرخ شیوع بیماری در کشور

بررسی آمارهای منتشرشده در ماه آبان و آذر نشان می دهد که میزان نرخ بروز بیماری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در تمام استان های ایران به مراتب بیشتر از قبل بوده است. استان هایی که در این مدت به نسبت سایرین وضعیت قرمزتری داشته اند به ترتیب یزد، سمنان، زنجان و خراسان جنوبی گزارش شده است.

این در حالی است که نرخ شیوع بیماری در استان‌های جنوبی کشور حدی پایین تر از دیگر مناطق کشور در این مقطع زمانی داشته است. این استان‌ها عبارتند از سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان.

وضعیت مثبت بستری پاییز در استان‌های کشور

در بخش دیگری از این گزارش، وضعیت مثبت بستری ها در استان‌های کشور مورد بررسی قرار گرفته است. در این راستا در استان‌های اردبیل، زنجان و کهگیلویه و بویر احمد در یکی دوماه گذشته میزان مثبت بستری در اوج خود قرار داشته است. با اینکه این جهش بیماری اکنون در حال کمرنگتر شدن است، اما همچنان اوضاع استان اردبیل قرمز باقی مانده است. در این میان استانهای مازندران، هرمزگان و خوزستان وضعیت مثبت بستری در حد پایین تری نسبت به دیگر مناطق کشور قرار داشته است.

وضعیت بستری در تهران به تفکیک شهرستان‌ها

وضعیت استان تهران در میانه آبان‌ماه به قرمزترین شرایط نسبت به دیگر فصل های کرونایی کشور دست یافت در استان تهران حد بستری مثبت روزانه از مرز ۳۰۰ نفر عبور کرد و رکوردی جدید را به ثبت رساند.

نمودارها و داده های این گزارش در بیان نرخ بروز بیماری در این استان به تفکیک شهرستان‌ها نشان میدهد میزان این متغیر در فیروزکوه، دماوند و شهریار بالاترین حد خود را در مقایسه با سایر شهرهای این استان داشته است. شدت این متغیر در بهارستان کمرنگ‌تر از دیگر مناطق این استان ثبت شده است. 

از سوی دیگر وضعیت مثبت بستری نیز در شهرهای رباطکریم، تهران و ورامین در ماه‌های اخیر در بالاترین حد خود قرار داشته که اکنون این وضعیت تقریبا نصف شده است.

کد خبر 572152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار