مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه‌ بارشی از سمت غرب کشور خبر داد.

بارندگی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده گفت: امروز در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران، در گلستان بارش باران و برف، در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز شرقی برف و مه‌آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه در برخی نقاط غربی استان گیلان، باران و در خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش برف و مه‌آلودگی رخ خواهد داد. از امروز تا یکشنبه سردی هوا در شمال شرق ماندگار است و از دوشنبه حدود ۵ تا ۱۰ درجه گرم‌تر خواهد شد.

ضیاییان ادامه داد: یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام است. از امروز تا سه‌شنبه به جز استان‌های واقع در مرز شرقی کشور، روند کند افزایش دما در بقیه مناطق کشور حاکم است. 
در استان‌های واقع در غرب و شمال غرب کشور حدود ۳ تا ۵ درجه، دمای هوا افزایش می‌یابد. از سه‌شنبه به تدریج سامانه‌ای بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود و مناطقی از غرب و شمال غرب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: لازم به ذکر است در پنج روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه هستیم.

ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ آذر) صاف تا قسمتی ابری و همراه با غبار محلی بوده و با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه نیز صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 

کد خبر 571859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار