عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به روند کاهشی ورودی به بیمارستان‌ها پس از اعمال محدودیت‌ها، گفت: برای اینکه از دو هفته محدودیت استفاده مطلوبی داشته باشیم باید در بازگشت به کار و زندگی عادی با احتیاط عمل کنیم.

بیمارستان ـ کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به بازگشایی‌های جدید صورت گرفته، گفت: اگر به همین منوال بازگشایی‌ها انجام شود، مجددا موارد جدید بیماری افزایش خواهند یافت. مردم باید بدانند این ویروس با هیچ‌کس شوخی ندارد.

احتمال افزایشی شدن دوباره روند بستری در بیمارستان‌ها

وی درباره وضعیت ورودی بیمارستان‌ها توضیح داد: پس از اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای ورودی بیمارستان‌ها و روند بستری بیماران کاهش یافته است، ولی مجددا احتمال افزایشی شدن این روند وجود دارد. برای اینکه از دو هفته محدودیت قبلی استفاده مطلوبی صورت گیرد باید در بازگشت به کار و فعالیت عادی با احتیاط رفتار کنیم.

مهمانی‌های شب یلدا؛ نگرانی اصلی این روزها

این متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم شب یلدا نگرانی اصلی این روزهای متخصصان و کادر درمان است، گفت: ما از بدو شیوع کرونا بسیاری از عادات و سنت‌های خود را برخلاف سال‌های قبل ترک کرده یا تغییر دادیم. نوروز ۹۹ به دید و بازدید نرفتیم، ۱۳ بدر هیچ‌کس سبزه گره نزد، در ماه مبارک رمضان هیچ‌کس ولیمه نداد و... به همین دلیل به نظر می‌رسد باید شب یلدا هم استثنایی برگزار شود. 

از مردم می‌خواهیم در خانه خودشان با همان جمع خانوادگی بمانند و بدون مهمانی و دورهمی از این شب استفاده کنند. وسایل ارتباط جمعی، اپلیکیشن‌های ارتباطی و... در این شب می‌توانند سبب دیدار ما با اقوام و دوستانمان شوند. 

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار داد: از زمان آغاز واکسیناسیون تا ریشه‌کن شدن یا کنترل کووید۱۹ بیش از یک سال زمان لازم است. به احتمال زیاد کرونا ریشه‌کن نخواهد شد، اما موارد جدید آن شدت فعلی بیماری را نخواهند داشت. نباید فراموش کنیم تا زمان دسترسی به واکسن رعایت نکات بهداشتی مهم‌ترین اصلی است که می‌توانیم دنبال کنیم.

کد خبر 571823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار