دکتر مردانی از بروز علائم جدید در بیماران مبتلا به کوویدـ۱۹ خبر داد و گفت: در بسیاری از افراد، درگیری بیش از حد سیستم ایمنی بدن منجر به بروز این واکنش‌ها و علائم می‌شود.

عوارض کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افرادی که با ایجاد کهیر و ضایعات پوستی دچار کرونا می‌شوند باید دو هفته در قرنطینه بمانند و کسانی که از این بیماران مراقبت می‌کنند باید همه اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، دستکش، فاصله‌گذاری اجتماعی و غیره را رعایت کنند.

وی افزود: بروز کهیر و ضایعات پوستی به علائم و عوارض کرونا اضافه شده و برای مبتلایان کورتن و داروهای ضد حساسیت با دستور پزشک تجویز می‌شود.

مردانی با بیان اینکه کرونا علائم متفاوتی را در مبتلایان ایجاد می‌کند، گفت: نشانه کهیر آن است که به صورت ناگهانی روی پوست ظاهر می‌شود و فرد را دچار خارش شدید می‌کند، محل ضایعات کهیر به طور مرتب دچار تغییر می‌شود به نحوی که بیش از ۲۴ ساعت در محل قبلی خود باقی می‌مانند و در هر بخشی از پوست می‌توانند تظاهر پیدا کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی کهیر را از جمله مشکلات بسیار رایج پوستی دانست که در اثر عفونت‌های ویروسی مانند کرونا ایجاد می‌شود و روی پوست اثر می‌گذارد.

مردانی توضیح داد: کهیر ضایعات قرمز و صورتی رنگ همراه با خارش است که می‌تواند به صورت قرمزی یا توده‌های برجسته ظاهر شود و بعد از گذشت دو هفته رفع می‌شود. بروز کهیر در همه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در هر رده سنی وجود دارد.

به گفته وی، برخی ضایعات پوستی کرونا به دلیل وجود ویروس ظاهر نمی‌شوند، بلکه واکنشی هستند که سیستم ایمنی نسبت به ویروس نشان می‌دهد، در بسیاری از افراد، درگیری بیش از حد سیستم ایمنی بدن منجر به بروز واکنش‌ها و علائم پوستی می‌شود و افراد درگیر بیماری کرونا در گروه سنی سالمند با علائم شدیدتری روبه‌رو می‌شوند.

مردانی گفت: تاکنون ویروس کرونا چهره‌های متفاوتی را در مبتلایان از خود نشان داده و با علائم ضایعات پوستی، گوارشی، سکته‌های قلبی و مغزی، دردهای عضلانی و غیره در افراد بروز یافته و تنها راه مقابله پیشگیری و در صورت ابتلا درمان به موقع است.


 

کد خبر 562526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی