پسربچه ۱۱ساله که بر سر اختلافات مالی از مقابل خانه‌شان ربوده شده بود، پس از ۵۰ روز اسارت آزاد شد.

گروگانگيري

به گزارش همشهری آنلاین، این پسربچه که محمدنعیم نام دارد، اواخر شهریور امسال زمانی که از خانه‌شان در شهر گمیشان خارج شده بود تا برای خرید به مغازه برود توسط سرنشینان یک خودروی پژو ربوده شد.

آدم‌ربایان که شب حادثه در کمین محمدنعیم بودند او را که مقابل خانه‌شان بود با ضرب و شتم و به زور ربودند. پدر وی که با شنیدن فریادهای پسربچه خودش را به کوچه رسانده بود، نتوانست مانع فرار آدم‌ربایان شود.

پس از ربوده شدن محمدنعیم ماجرا به پلیس گزارش و تحقیقات برای دستگیری آدم‌ربایان و رهایی پسربچه آغاز شد.

در این میان آدم‌ربایان چندبار با پدر گروگان خود تماس گرفته و مدعی شدند که محمدنعیم را به افغانستان منتقل کرده‌اند و اگر به خواسته‌شان نرسند هرگز او را باز نخواهند گرداند.

کارآگاهان پلیس آگاهی که در این مدت به‌دنبال سرنخی از گروگانگیران بودند متوجه شدند که انگیزه گروگانگیران اختلافات مالی با پدر گروگان‌شان بوده است.

آنها دریافتند که متهمان بر خلاف ادعایشان پسربچه را به یکی از شهرهای شرقی کشور برده و در خانه‌ای زندانی کرده‌اند.

به این ترتیب جست و جو برای یافتن ردی از او ادامه یافت تا اینکه روز گذشته رئیس دادگستری گمیشان از دستگیری ۷ آدم‌ربا و آزادی گروگان کم سن و سال خبر داد.

محمد تازیکی گفت: با تلاش‌های قضایی، انتظامی و اطلاعاتی، ماجرای این کودک ربایی با دستگیری متهمان پایان یافت.
وی افزود: پس از ۵۰ روز خوشبختانه تلاش‌ها نتیجه داد و محل اختفای آدم‌ربایان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در یکی از استان‌های شرقی کشور شناسایی و پس از دستگیری متهمان، کودک به آغوش خانواده بازگردانده شد. رئیس دادگستری گمیشان ادامه داد: کودک سلامت است و ۷آدم‌ربا هم پس از دستگیری در حال انتقال به استان برای رسیدگی به اتهاماتشان در دادگاه هستند.
وی با اشاره به اینکه اختلافات مالی علت این کودک‌ربایی عنوان شده است،افزود: تحقیقات روی این پرونده در دادسرای گمیشان در حال انجام است.
تازیکی تأکید کرد: آدم‌ربایی از جرایم خشن و غیرقابل گذشت است و نگاه قانونگذار به مرتکبان این جرم، سخت‌گیرانه است.

کد خبر 560689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار