محققان انگلیسی در آخرین مطالعاتشان دریافته‌اند سطح آنتی‌بادی در بدن افراد پس از آلوده شدن به ویروس کرونا به سرعت کاهش پیدا می‌کند.

آزمایش کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی نوشت: به گفته محققان سطح آنتی‌بادی در افراد پس از آنکه به ویروس کرونا آلوده می‌شوند بسیار سریع کاهش می‌یابد. آنتی‌بادی بخش اصلی سیستم ایمنی بدن است که از ورود ویروس به داخل سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند.

پزشکان انگلیسی در بررسی‌های خود دریافتند تعداد افرادی که آزمایش آنتی‌بادی آنان مثبت بوده بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر ۲۶ درصد کاهش یافته است. به نظر می‌رسد مصونیت در برابر بیماری در حال کمرنگ شدن است و خطر ابتلای چندباره به کروناویروس وجود دارد.

تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار نفر در انگلیس به انجام تست آنتی‌بادی به عنوان بخشی از تحقیق ۲-REACT اقدام کرده‌اند. در دور اول آزمایش‌ها در پایان ماه ژوئن و شروع جولای بین ۱۰۰۰ نفر حدود ۶۰ نفر دارای آنتی‌بادی قابل شناسایی بوده‌اند. اما در آخرین آزمایش‌ها در ماه سپتامبر بین هر ۱۰۰۰ نفر جواب تست ۴۴ نفر مثبت بوده است.

این آمار نشان می‌دهد تعداد افرادی که دارای آنتی‌بادی در بدنشان بوده‌اند در فاصله فصل تابستان و پاییز بیش از یک‌چهارم کاهش داشته است.

محققان انگلیسی گفتند: مصونیت در برابر این بیماری به سرعت در حال کاهش است و فقط سه ماه پس از دور اول آزمایش‌ها با کاهش ۲۶ درصدی آنتی‌بادی مواجه بوده‌ایم.

کاهش سطح آنتی‌بادی در افراد بالای ۶۵ سال در مقایسه با افراد جوان‌تر سریع‌تر است. همچنین سطح آنتی‌بادی در افراد بدون علائم نسبت به افرادی که علائمی از بیماری دارند سریع‌تر کاهش پیدا می‌کند.

همچنین در کادر درمان سطح آنتی‌بادی نسبتا بالاست؛ چراکه به گفته محققان آنان به طور منظم در معرض ویروس قرار دارند.
 

کد خبر 560589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار